Home Male Female Youth Puppies For Sale News Kennels Work Gallery In Memory Contact

Γενεαλογία Ελληνικών Ντόμπερμαν

A

B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Για δωρεάν καταχώρηση στο γενεαλόγιο, επικοινωνήστε μαζί μας στο site_admin@doberman.gr

Η τελευταία ανανέωση στο Γενεαλόγιο έγινε 02 Νοε 2016     

A

         
Aitna female 2009 Σίσσυ Κεχαγιά

Ametist male 2012 Dina Lasi Georgiadou
Aphrodite female 2012 Ανδρέας Κωτσόπουλος
Arjane female 2012 Βασίλης Βασιλάκης
Asli Han Arcturus male 2010 Γιάννης Ασλιχανίδης
Asli Han Chelsea female 2012 Λεωνίδας Γεωργόπουλος
Asli Han Choko female 2012 Γιάννης Καλομοίρης
Asli Han Elsa female 2005 Γιάννης Ασλιχανίδης
Asli Han Edgart male 2005 Γιάννης Ασλιχανίδης
Asli Han Jeronimo male 2006 Boris Golob
Asli Han Mad Max male 2012 Στάθης & Ντίνα Πατούνα
Asli Han Olympiada female 2011 Γιάννης Αποστόλου
Asli Han Ona Onilda female 2011 Γιάννης Παπαδόπουλος
Asli Han Ornella female 2011 Στέφανος Δεμερτζής
Asli Han Rakel female 2009 Νικολέτα Πουμπουρίδου
Asli Han Wahida female 2011 Στάθης & Ντίνα Πατούνα
Asli Han Wedor male 2011 Δημήτρης Γαύρος
Asli Han Werona female 2011 Αντώνης Ξυρουχάκης
Asli Han Wiuda female 2011 Ιωάννα Μέρμηγκα
Altobello Artemida female 2009 Σταύρος Καλιακάκης
Altobello Aruena female 2005 Νίκος Πατενταλάκης
Altobello Basta female 2014 Γιάννης Παπαδόπουλος
Altobello Branka Maxima female 2009 Αλαχούζου Γωγώ & Δασκαλάκη Στεφανία
Altobello Castor male 2011 Κώστας Κακλέας & Γιάννα Τριανταφύλλου
Altobello Hunter male 2002 Χάρης Τσαγκαράκης
Altobello Icarus male 2003 Νίκος Πατενταλάκης
Altobello Marlon male 2007 Γκαμπριέλα Ζανόσοβα & Γιώτα Μπουραντά
Altobello Morella female 2010 Γιάννης Παπαδόπουλος
Altobello Mythodia Mia female 2009 Βασίλης Κολοβός
Altobello Nadia Nera female 2007 Λουκάς Μυκονιάτης
Altobello Narmer Greco male 2009 Ιωάννα Μέρμηγκα
Altobello Olimpia Dea female 2007 Γωγώ Αλαχούζου & Στεφανία Δασκαλάκη
Altobello Real Dream female 2011 Σίσσυ Κεχαγιά
Altobello Sabba female 2008 Κώστας Μητρόπουλος
Altobello Uragan male 2007 Βασίλης Καλαμαράς
Altobello Yellena female 2007 Νίκος Πατενταλάκης & Dejan Malbasa
Angel Golden Aphrodite female 2009 Ιωάννα Μέρμηγκα
           

B

         
Betelges Boka female 2009 Γιάννης Ασλιχανίδης
Betelges Erika female 2003 Γιάννης Ασλιχανίδης
Betelges Gwendy female 2004 Κώστας Κωσταντάκης
Betelges Luger male 2005 Κώστας Σμυρλής
Betelges Sienna female 2008 Αντρέας Αρχοντάκης
Betelges Una II female 2008 Βαγγέλης Σίννης
Betelges Xtra female 2001 Γιάννης Χαντζής & Διονύσης Αυγουστίδης
By The Sea Adamson male 2009 Wattebled Jean
By The Sea Alea male 2009 Laurent Casadebaig
By The Sea Alfa male 2009 Αντρέας Αρχοντάκης
By The Sea Alfetta female 2009 Αντρέας Αρχοντάκης
By The Sea Baron male 2011 Νίκος Σκεπάρνης
By The Sea Berry female 2011 Γιάννης Χαντζής
By The Sea Blazer male 2011 Μαριόλης Βασίλειος
By The Sea Bloom female 2011 Αντρέας Αρχοντάκης
By The Sea Benson male 2011 Αντρέας Αρχοντάκης
By The Sea Bindy female 2011 Αντρέας Αρχοντάκης
By The Sea Brandie female 2011 Μάκης Κάλτσης
By The Sea Don Juan male 2013 Αντρέας Αρχοντάκης
By The Sea Ducati female 2013 Γρηγόρης Μαυράκης
By The Sea Elxis female 2014 Αντρέας Αρχοντάκης
By The Sea Fantom male 2013 Αντρέας Αρχοντάκης
By The Sea Figaro male 2014 Αντρέας Αρχοντάκης
Black Division Aria female 2002 Φίλλιπος Αντωνίου & Χρήστος Νικολάου
Black Division Cascrifil male 2005 Φίλλιπος Αντωνίου & Χρήστος Νικολάου
Black Division Charisma female 2005 Φίλλιπος Αντωνίου & Χρήστος Νικολάου
Black Division Enichrist male 2008 Φίλλιπος Αντωνίου & Χρήστος Νικολάου
Black Division Fearless male 2010 Φίλλιπος Αντωνίου & Χρήστος Νικολάου
Black Division Furio male 2010 Φίλλιπος Αντωνίου & Χρήστος Νικολάου
Black Trace Addam male 2008 Γιώργος Πλατανιάς
           

C

         
Citone Crystal Conny female 1995 Θεόδωρος Ζώρας
Citone Don Diego male 2010 Βελάκης Χρυσόστομος
Citone Kevin King male 1998 Βασίλης Καλαμαράς
Carmel female 2012 Νίκος Σκεπάρνης
Casa Coppo Driver male 1997 Βασίλης Κουνέλας & Αθανάσιος Γκόντζης
Casa Coppo Surf male 2005 Βασίλης Καλαμαράς
Casa Coppo Zivago male 1996 Θεόδωρος Ζώρας
Come As You Are Celebrity female 1999 Βαγγέλης Λιοπύρης
Come As You Are Cirrus male 1999 Βαγγέλης Λιοπύρης
Come As You Are Zizou male 2007 Λουκάς Μυκονιάτης
Cobra Apollo male 2003 Βασίλης Κουνέλας
Cobra Daisy female 2010 Βαγγέλης Λιοπύρης
Cuore Nero Briggida female 2007 Βαγγέλης Λιοπύρης
Cynaegiros Caesar Maximus male 2009 Βασίλειος Τσαντίλας
           

D

         
Della Promessa del Nord Amlet male 2012 Σοφία Δασκαλάκη & Κώστας Μπουραμίς
Della Promessa del Nord Ambrosia female 2012 Νέδα Παπαδημητροπούλου
Della Promessa del Nord Armageddon male 2012 Σίσσυ Κεχαγιά
Della Promessa del Nord Asana female 2012 Απόστολος Μπιρμπίλης
Della Promessa del Nord Bohemian female 2013 Σίσσυ Κεχαγιά
Della Promessa del Nord Carmina female 2013 Σίσσυ Κεχαγιά
Dangerous Beauty Gepard Gorgeous male 2011 Χάρης Τσαγκαράκης
Der Spitze Stehend Stamm Daiana female 2013 Χάρης Τσαγκαράκης
Der Spitze Stehend Stamm Diablo male 2013 Κωσταντίνος Κεχαγιόγλου
Der Spitze Stehend Stamm Diego male 2013 Γεώργιος Φράγκος
Der Spitze Stehend Stamm Daniela female 2013 Θωμάς Πικραμένος
Der Spitze Stehend Stamm Donatella female 2013 Στάθης & Ντίνα Πατούνα
Der Spitze Stehend Stamm Dior male 2013 Στάθης & Ντίνα Πατούνα
Der Spitze Stehend Stamm Famous male 2014 Στάθης Πατούνας & Γιάννης Καλομοίρης
Der Spitze Stehend Stamm General male 2014 Στάθης & Ντίνα Πατούνα
Des San Marin Haron male 2012 Κώστας Τσίκνας & Ελένη Μποβολέτη
Dinastii Bridzhit Indira female 2003 Βαγγέλης Λιοπύρης

 

         

E

         
Elegant Line Nera female 2009 Γιάννης Παπαδόπουλος
Elegant Line Stella female 2010 Milosavljevic Miroslav
El Greco Nero Abra Catabra female 2008 Ιωάννα Μέρμηγκα
El Greco Nero Amadeus male 2008 Ιωάννα Μέρμηγκα
El Greco Nero Amon Ra male 2008 Ιωάννα Μέρμηγκα
El Greco Nero Aramis male 2008 Ιωάννα Μέρμηγκα
El Greco Nero Aria Alpha female 2008 Ιωάννα Μέρμηγκα
El Greco Nero Bufo V. David male 2009 Ιωάννα Μέρμηγκα
El Greco Nero Carrera female 2009 Ιωάννα Μέρμηγκα
El Greco Nero Da Vinci male 2010 Ιωάννα Μέρμηγκα
El Greco Nero Destiny Girl female 2010 Ιωάννα Μέρμηγκα
El Greco Nero Diva Of David female 2008 Ιωάννα Μέρμηγκα
El Greco Nero Energy von David female 2010 Ιωάννα Μέρμηγκα
El Greco Nero Geisha Gil female 2010 Ιωάννα Μέρμηγκα
El Greco Nero Helix male 2011 Ιωάννα Μέρμηγκα & Στέφανος Ψαρρής
El Greco Nero High Quality female 2011 Ιωάννα Μέρμηγκα
El Greco Nero In Love female 2011 Ιωάννα Μέρμηγκα
El Greco Nero Jasper Precious male 2012 Ιωάννα Μέρμηγκα
El Greco Nero Mai Tai female 2013 Ιωάννα Μέρμηγκα
El Greco Nero Monsuno male 2013 Ιωάννα Μέρμηγκα
El Greco Nero Narnia female 2013 Ιωάννα Μέρμηγκα
Erebus Princess Azrah Nera female 2008 Γωγώ Αλαχούζου & Στεφανία Δασκαλάκη
Erebus Prince Bono Boromeo male 2010 Αθανασία Δερετζή
Erebus Prince Brigantia Bridget female 2010 Ντελ-Ρόσσο Δημήτριος
Erebus Princess Betty Boop female 2010 Παναγιώτης Γούτος
Εrebus Princess Callista Cylla female 2010 Γωγώ Αλαχούζου & Στεφανία Δασκαλάκη
Erebus Prince Condor Cirius male 2010 Λάμπρος Μπέκος & Δέσποινα Μάνθου
Erebus Prince Cosmo Corsaro male 2010 Γωγώ Αλαχούζου & Στεφανία Δασκαλάκη
Erebus Princess Debora Deva female 2011 Boris Di Fiore
Erebus Princess Funky Cold Medina female 2011 Γωγώ Αλαχούζου & Στεφανία Δασκαλάκη
Erebus Prince Kaysar Kosmo male 2013 Γωγώ Αλαχούζου & Στεφανία Δασκαλάκη
Erebus Prince Enola Gay female 2011 Γωγώ Αλαχούζου & Στεφανία Δασκαλάκη & Γ. Στούμπος
Eria Pro Fame Factor male 2007 Χάρης Κρητικός
           

F

         
Ligne De Fantasie Alexander The Great male 2014 Κυριάκος Κοτανίδης
Fourteenth Meridian Betty female 2006 Γκαμπριέλα Ζανόσοβα
Del Fiorsilva Asterix male 2011 Βασίλης Καλαμαράς
Kobi Von Freileben male 2011 Κώστας Κωσταντάκης
Nash Von Freileben male 2012 Κώστας Κωσταντάκης
Freileben Ironman male 2010 Νίκος Σκεπάρνης

 

         

G

         
Argy Greece's Pride female 2011 Κώστας Τσίκνας & Ελένη Μποβολέτη
Blaze Greece's Pride female 2012 Ζαχαρόγιαννης Γιώργος
Ginga House Gaby female 2002 Γιάννης Ασλιχανίδης
Ginga House Emily female 2008 Γιάννης Ασλιχανίδης
Ginga House Energo Naiss male 2007 Βαγγέλης Λιοπύρης
Grande Vinko Czar Croesus male 2006 Κώστας Κωσταντάκης & Κώστας Ζούρντος
Guten Haus Beauty female 2011 Κώστας Κακλέας & Γιάννα Τριανταφύλλου
Guten Haus Bora female 2011 Βαγγέλης Μπούρας
Guten Haus Caesar Max male 2013 Δημήτρης Θεμελής
Guten Haus Can Mayor male 2013 Κώστας Κακλέας & Γιάννα Τριανταφύλλου
Guten Haus Casper male 2013 Κώστας Κακλέας & Γιάννα Τριανταφύλλου
Guten Haus C'Est La Vie Cristi female 2013 Αντώνιος Ξηρουχάκης
Guten Haus Dea female 2014 Κώστας Κακλέας & Γιάννα Τριανταφύλλου
           

H

         
Ηeraclea Ηeart female 2010 Βασίλης Βασιλάκης
Herenya Morne Urya Nosta Anga female 2003 Γιάννης Χαντζής & Νάνσυ Μαργαρώνη
Herenya Morne Urya Nosta Cor male 2005 Γιάννης Χαντζής
Herenya Morne Urya Nosta Corin female 2005 Γιάννης Χαντζής
Herenya Morne Urya Nosta Dalma female 2006 Tina Johansson
Herenya Morne Urya Nosta Daira female 2006 Γιάννης Χαντζής
Herenya Morne Urya Nosta Dagor male 2006 Γιάννης Χαντζής
Herenya Morne Urya Nosta Gil-Estel female 2010 Γιάννης Χαντζής
Herenya Morne Urya Nosta Grond male 2010 Γιάννης Χαντζής
Herenya Morne Urya Nosta Elf male 2008 Γιάννης Χαντζής & Νάνσυ Μαργαρώνη
Herenya Morne Urya Nosta Eru male 2008 Κώστας Λέκκας
Herenya Morne Urya Nosta Felon male 2009 Γιάννης Χαντζής
Herenya Morne Urya Nosta Fingon male 2009 Γιάννης Χαντζής
Herenya Morne Urya Nosta Flame female 2009 Γιάννης Χαντζής
Herenya Morne Urya Nosta Hera female 2009 Γιάννης Χαντζής
Horama Buenos Aires female 2011 Βασίλης Καλαμαράς
Horama Cheeting Death female 2008 Κώστας Κακλέας & Γιάννα Τριανταφύλλου
Horama "Lulus" Castor male 1998 Γιάννης Χαντζής
Horama "Lulus" Circe female 1998 Βασίλης Καλαμαράς
Horama "Lulus" Cyclops male 1998 Βασίλης Καλαμαράς
Horama Foivos male 1998 Βασίλης Καλαμαράς
Horama Kaliniki female ? Βασίλης Καλαμαράς
Horama Kaloni female ? Βασίλης Καλαμαράς
Horama Happy Red Lady female 2006 Βασίλης Καλαμαράς
Horama Haito male 2006 Βασίλης Καλαμαράς
Horama Patagonia female 2011 Βασίλης Καλαμαράς
Horama Riverman male ? Βασίλης Καλαμαράς
Horama Sunset female 2002 Βασίλης Καλαμαράς
Horama Tango Argentino male 2011 Κωνσταντίνος Καλοβυρνάς
Horama Troas female 2003 Βασίλης Καλαμαράς
           
I          
Due Intenti Isabel female 2010 Κώστας Μητρόπουλος
Vandam Irinland male 1998 Φίλλιπος Αντωνίου & Χρήστος Νικολάου
           
J          
           
K          
Kakivigla Aias male 2009 Λουκάς Μυκονιάτης
Kakivigla Avra female 2009 Λουκάς Μυκονιάτης
Kraft Hill Adeline female 1995 Βασίλης Κουνέλας
Kraft Hill Dark male 1996 Βασίλης Κουνέλας & Μανώλης Κονταράτος
Kraft Hill Dirk male 1996 Βασίλης Μπίκος
Kraft Hill Eloise female 1996 Βασίλης Καλαμαράς
Kraft Hill Eric male 1996 Κώστας Καλοβυρνάς & Δημήτρης Καγιάφης
Kraft Hill Flora female 1997 Βασίλης Κουνέλας
Kraft Hill Mars male 2004 Κώστας Καλοβυρνάς
Kraft Hill Nelson male 2005 Αλαχούζου Γωγώ & Δασκαλάκη Στεφανία
Kraft Hill Nero male 2005 Ελένη Τσεποπούλου
Kraft Hill Nostos male 2005 Ελένη Τσεποπούλου
Kraft Hill Ora female 2006 Βασίλης Κουνέλας
Kraft Hill Orka female 2006 Βασίλης Κουνέλας
Kraft Hill Pretty Paprika female 2007 Βασίλης Κουνέλας
Kraft Hill Ruth female 2008 Κώστας Τσίκνας & Ελένη Μποβολέτη
Kraft Hill Saelac The Genesis male 2009 Βασίλης Κουνέλας & Βούλα Σαρρή
Kraft Hill Tami female 2010 Κώστας Κακλέας & Γιάννα Τριανταφύλλου
Kraft Hill Uthor Diego male 2011 Βασίλης Κουνέλας
Kraft Hill Wild Wine male 2013 Πάρις Μισερλής
King of Darkness Nanette female 2008 Αλαχούζου Γωγώ & Δασκαλάκη Στεφανία
           
L          
Oba Lantan female 2006 Ιωάννα Μέρμηγκα
Haus Liopiris Afrodite female 2011 Βαγγέλης Λιοπύρης
Haus Liopiris Alexia female 2008 Βαγγέλης Λιοπύρης
Haus Liopiris Aurora female 2008 Alexandar Vukanac
Haus Liopiris Baron male 2009 Βαγγέλης Λιοπύρης
Haus Liopiris Beauty female 2009 Γιάννης Πασγιάνος
Haus Liopiris Bonita female 2009 Χρυσόστομος Λαζαρακόπουλος
Haus Liopiris Boy male 2009 Βαγγέλης Λιοπύρης
Haus Liopiris Carlus male 2009 Γιάννης Πασγιάνος
Haus Liopiris Elektra female 2006 Βαγγέλης Λιοπύρης
Haus Liopiris Fabio male 2002 Βαγγέλης Λιοπύρης
Haus Liopiris Flegon male 2002 Βαγγέλης Λιοπύρης
Haus Liopiris Jedd male 2004 Βαγγέλης Λιοπύρης
Haus Liopiris Karma female 2014 Βαγγέλης Λιοπύρης
Louk-Kep Barbarossa male 2006 Λουκάς Μυκονιάτης
Louk-Kep Carol female 2009 Λουκάς Μυκονιάτης
Louk-Kep Crystal female 2009 Λουκάς Μυκονιάτης
Louk-Kep Goliath male 2010 Νίκος Κατριτσιώτης
Louk-Kep Enzo male 2009 Λουκάς Μυκονιάτης
Louk-Kep Electra female 2009 Άρης Ορφανός
Louk-Kep Errera female 2009 Στάθης & Ντίνα Πατούνα
Louk-Kep Hangar male 2011 Λουκάς Μυκονιάτης
Louk-Kep Igor male 2011 Γιώργος Φούσκας
Louk-Kep Jasmin female 2012 Λουκάς Μυκονιάτης
Louk-Kep Julieta female 2012 Λουκάς Μυκονιάτης
Lycomedes Ploutonia female 2013 Ζωή Παρασκευοπούλου
           
M          
Marienburg Holmrun Phabio male 1993 Θέμης Νικολάου
Bianca von King Minotaur female 2014 Τσαγκαράκης Χαράλαμπος
Kika Mountain Dragon female 2006 Βασίλης Καλαμαράς
           
N          
Noblessh vom Molder male 2008 Λείπουν στοιχεία
Noblessh vom Wiking male 2011 Παντελής Μοσκοβέλης
           
O          
           
P          
Perlanera Zelda Zelanda female 2011 Λίζα Μουρατίδου
Pecco Brenda female 2003 Γιάννης Ασλιχανίδης
Pride of Russia Katjusha female 2008 Κώστας Σμυρλής
Pride of Russia Krez male 2008 Γιάννης Καμαράτος
Pride of Russia Vishnja female 2010 Αφροδίτη Σίμου & Λουκάς Μυκονιάτης
           
Q          
           
R          
           
S          
Hektor von Scarva's Strand male 2013 Miroslav Milosavljevic
Holly von Scarva's Strand female 2013 Miroslav Milosavljevic
X-Ta-Sea Arriel Solo Gomez female 2011 Βασίλης Κολοβός
X-Ta-Sea Atlas Solo Gomez male 2011 Βασίλης Κολοβός
Sant Kreal Sheesgara female 2009 Σωτήρης Αγγελόπουλος
Haus Sinnis Boris male 2010 Βαγγέλης Σίννης
Synglisis Best male 2005 Δήμητρα Πράπα & Κολοβός Βασίλης
Synglisis Beauty Princess female 2007 Γιώργος Πλατανιάς
Synglisis Diamond Princess female 2007 Δήμητρα Πράπα
Synglisis Golemgirl female ? Δήμητρα Πράπα
Synglisis Honeybee female 2013 Δήμητρα Πράπα
Synglisis Kevin's Princess female 2004 Δήμητρα Πράπα
Synglisis Son of Kevin male 2004 Δήμητρα Πράπα
Vaic Stam Princess Kerry female 1997 Βασίλης Καλαμαράς
           
T          
Telepa Felda Faustina female 1999 Φίλλιπος Αντωνίου & Χρήστος Νικολάου
Tahi Reme Dee female 2008 Κώστας Κακλέας
Tahi Reme Ribizli female 2000 Φίλλιπος Αντωνίου & Χρήστος Νικολάου
Temenderhunde Teufel male 1994 Θεόδωρος Ζώρας
Von Traumfantasy Bella female 2014 Μάκης Κάλτσης
Von Traumfantasy Boss male 2014 Μάκης Κάλτσης
           
U          
Urban Warfare Aragon male 2011 Νικολέτα Πουμπουρίδου
Urban Warfare Artemis Tavropolos female 2011 Νικολουδάκης Ορέστης
Urban Warfare Attalos male 2011 Γιώργος Μουρλάς - Μπερλής
           
V          
Valzur Land Imidz Tango male 2005 Ιωάννα Μέρμηγκα
Arno House Prince Valiant male 1998 Φίλλιπος Αντωνίου & Χρήστος Νικολάου
Alexa v Haus Viper female 2012 Κωνσταντίνος Μητρόπουλος
           
W          
Wantij Graaf Norland Het

male

1989

Βασίλης Κουνέλας
           
X          
           
Y          
           
Z          
           
Επιστροφή στην κορυφή