Αποτελέσματα IDC 2013
Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Διεθνή Ομίλου Ντόμπερμαν
 
IDC 2013
Date: 6-8 September 2013
Place: Satulung, Romania
Judges: H.Wiblishauser, P.Pezzano, T.Becht, G.Ehrenreich, G.Ridarcikova, L.Papp
Entries: 565
http:// www.dobermann-review.com

IDC SIEGERS

Black male

Orson v. Nemesis

(Fedor del Nasi χ Helena v. Nemesis)
Black female

Wita del Monte Aspro
(Vaydee Jungle Beat χ Hellectra)
   
Brown male

Grand Mollis Armani

(Teraline Indigo χ Sant Kreal Monna Liza)
Brown female

Havana dei Due Intenti

(Red Rascal del Fiorsilva χ Hophelia dei Due Intenti)

 

Black Males

Baby class
Vp.1 - Destiny's Phoenix IN THE SPOTLIGHT
(Oksamit de Grande Vinko - Destiny's Phoenix High Voltage)
 
Puppy class
Vp.1 - PRINZ PIERO di Perlanera
(Sant Kreal Zeus - Ferrari Flying di Perlanera)

Vp.2 - Eria Pro VERSAILLES
(Pride of Russia Sidor - Eria Pro Quartz Style)

Vp.3 - Yacheero's WATRO WATRIX
(Mezzrow's Pushkin - Yacheero's Tiara Tiandra)

 
Youth class
Vg.1, Youth IDC Sieger 2013 - TOSCANO del Diamante Nero
(Urbano del Diamante Nero - Clara del Diamante Nero)

Vg.2 - ARCO di Casa Coppo
(Zylan Zais del Citone - Viky di Casa Coppo)

Vg.3 - OBELIX del Nasi
(Zedor del Nasi - Troja del Nasi)

Vg.4 - Kriegerhof JAGERMEISTER
(Smart Wood Hills Dzhester Gold - Kriegerhof Rhianna)

Vg. - Dobergaarden Forever LORD MAXIMO
(Maxim di Altobello - Dobergaarden Forever Aicha)

Vg. - Izrafel Mystic Maxwell

 
Intermediate class
EXC.1 Pride & Passion BENEDICTUS
(Obi Wan Kenobi de Grande Vinko - Florida di Modello)

SG3 BORN TO BE MINE di Altobello
(Maxim di Altobello - Orca Hanired del Rio Bianco)

ATHOS Ab Storm
(Desert Storm di Baia Nera - Cassiopea)

CHURCHILL v. Sentinel Hungary
(Hilo v. Nemesis - Tahi-Reme Priscilla)

 
Open class
Exc.1 - POCHO di Prisconte
(Nemo di Prisconte - Ully di Prisconte)

Exc.2 - Pride of Russia ANGEL
(Urbano del Diamante Nero - Pride of Russia Cassandra)

Exc.3 - Smart Wood Hills EARL GREY
(Teraline Indigo - Smart Wood Hills Glenmorangie)

Exc.4 - THIAGO di Casa Fox
(Urbano del Diamante Nero - Holly di Casa Fox)

 
Working class
Exc.1 - ULISSE del Tibur
(Zylan Zais del Citone - Ghanagrim dei Sauli Grimaldi)

Exc.2 - DRAGON di Altobello
(Maxim di Altobello - Wild Cherry di Altobello)

Exc.3 - Smart Wood Hills KAISER KONSTANTIN
(Ale'Alamos del Citone - Smart Wood Hills Roma Raviol)

Exc.4 - DREAM OF HEART s Mysa Hersones
(Italo dei Due Intenti - Fire Lady s Mysa Hersones)

 
Champion class
Exc.1, IDC SIEGER 2013 - ORSON v. Nemesis
(Fedor del Nasi - Helena v. Nemesis)

Exc.2 - MAXIM di Altobello
(Icarus di Altobello - Daria Deniz di Altobello)

Exc.3 BULL di Casa Giardino
(Red Rascal del Fiorsilva - Meera di Casa Giardino)

Exc.4 Tahi-Reme LEGOLAS
(Ron del Fiorsilva - Tahi-Reme Quennie)

 
Veteran class

dobermann
1. Tom-Dober Hagi

EMPORIO Val di Taro
(Eko Royal Bell - Aranka Val di Taro)

CHESTER v.d Töpferstadt
(Leo v. Markischen Land - Gina v. Markischen Land)

LEO v. Markischen Land
(Nitro del Rio Bianco - Isa v. Markischen Land)

 
Honor class
Exc.1 - Yacheero's PANDO PANDERO
(Yacheero's Dero Descaro - Odette Hanired del Rio Bianco)

Exc.2 - Sant Kreal ZEUS
(Urbano del Diamante Nero - Sant Kreal Ukrashenie)

Exc.3 - ALI AMARO de Terra Mirabili
(Fedor del Nasi - Vivienne Miratio)

Exc.4 - Smart Wood Hills DEWARS
(Smart Wood Hills Ellington Garry - Smart Wood Hills Glenmorangie)

 

Black Females

Baby class
Vp.2 - Destiny's Phoenix INAYRA INANA
(Oksamit de Grande Vinko - Destiny's Phoenix High Voltage)
 
Puppy class
Vp.3 - PUMA di Gavrio Ahiles
(Oscar z Padoku - Alpha Queen Ginga House)
 
Junior class
 
 
Youth class
Vg.1, YOUTH IDC SIEGERIN 2013 - J'ADORE GUCCI v. Nobel Line
(Purgaj's Porsche di Altobello - Beckers Mystique v. Nobel Line)

Vg.2 - HOLLYWOOD STORY iz Zoosfery
(Oksamit de Grande Vinko - Eva Lotta iz Zoosfery)

 
Intermediate class
Exc.2 - GREAT de Badea Gheo
(Adler del Rio Bianco - Focus Psychotherapy)

Exc.4 - Siculus Invincius AFI'NITY
(Mitto del Nasi - O'Finity King of Darkness)

 
Open class
Exc.1 DIONA DOLCHINEA v. Schwarze Kraft
(Maxim di Altobello - True North Sharon)

ENJOY SUN s Mysa Hersones
(Pride of Russia Maradona - Fire Lady s Mysa Hersones)

Livonija Baronessa PIA PANDORA
(Oksamit de Grande Vinko - Livonija Baronessa Kaelyn Kell)

Exc.4 - Kriegerhof GENOVA
(Kriegerhof Antheus - Kriegerhof Rhianna)

Exc. - Dobergaarden Forever GRAND PARIS
(Grand Mollis Armani - Lola di Altobello)

 
Working class
Exc.1, IDC Siegerin 2013 - WITA del Monte Aspro
(Vaydee Jungle Beat - Hellektra)

Elegant Line SAMBA
(Zordan Zewi del Citone - Ferrona iz Velikogo Knyazhestva)

EPHIRA di Caresi
(Zordan Zewi del Citone - Ines di Perlanera)

FERRARI FLYING di Perlanera
(Zordan Zewi del Citone - Tahi-Reme Ruthy)
 

 
Champion class
Exc.1 - OPHELIA v. Nemesis
(Fedor del Nasi - Helena v. Nemesis)

Exc.2 - Kriegerhof EBONIQUE
(Pride of Russia Kaspij - Smart Wood Hills Roma Raviol)

Exc.3 - Dobergaarden Forever CIKA
(Xox di Altobello - Lola di Altobello)

Exc.4 - ZUMA ZEWITA di Perlanera
(Zordan Zewi del Citone - Juanita di Perlanera)

 
Veteran class
Exc.1 -IDC Veteran Sieger Black Females HAZY DREAM DE GRANDE VINKO
(Atreyo de Grande Vinko x Maksima de Grande Vinko)

Exc.2 - LOLA di Altobello
(Rainbow di Altobello - Wild Cherry di Altobello)

 
Honor class
Exc.2 - O'FINITY King of Darkness
(Come As You Are Jared - Come As You Are Vesta)
 

Brown Males

Baby class

Vp.1 - CAN MAYOR v. Guten Haus

 
Puppy class
Vp.1 - GUARD DE MARIN de Grande Vinko
(Jork del Nasi - Celebrita di Crimea de Grande Vinko)
 
Youth class
Vg.1, YOUTH IDC SIEGER 2013 - AGUIRRE v. Westwall
(Orson v. Nemesis - Stella v. Klingbach)

Vg.2 - DRAGON DONNER v. Hohenzollern
(Pride of Russia Odin - Armani v. Hohenzollern)

Vg.3 - DJONATHAN v. Hohenzollern
(Pride of Russia Odin - Armani v. Hohenzollern)

Vg.4 - Dobergaarden Forever LOUIS
(Maxim di Altobello - Dobergaarden Forever Aicha)

Vg. - Siculus Invincius AQUILLON
(Mitto del Nasi - O'Finity King of Darkness)

 
Intermediate class
Exc.1 - EFES ETO Ginga House
(Oscar z Padoku - Atina Ginga House)

Exc.2 - Livonija Baron RINGO STAR
(Oscar z Padoku - Livonija Baronessa Lucretia Lourdes)

Exc.3 - CASTOR di Altobello
(Dreamboy di Altobello - Rhiana Ria di Altobello)

Exc.4 - VOX TENEBRAE d'Islarmorada

 
Open class
Exc.1 - JORK del Nasi
(Red Rascal del Fiorsilva - Gloria del Nasi)

FIGO di Casa Gaia
(Fedor del Nasi - Nice di Campagnanensis)

JONN del Nasi
(Red Rascal del Fiorsilva - Gloria del Nasi)

ROCK'N ROLLA di Altobello
(Bandit di Altobello - Dreamgirl di Altobello)

 
Working class

dobermann
1.Lucky Luciano Tikrai Nauja

2.Uno Best of Island

3.Stinger v Erfulengen Vunshen

4.Oz di Casa Giardino

 
Champion class


Exc.1, IDC SIEGER 2013 - Grand Mollis ARMANI

(Teraline Indigo - Sant Kreal Monna Liza)

Exc.2 - AURON AQUILA v. Residenzschloss
(Fedor del Nasi - Catherine Halit Pasa)

Exc3 - Eria Pro FAME FACTOR
(Pimm's Number One iz Doma Domeni - Eria Pro Kimberly Cristal)

 
Honor class
Exc.1 - Kriegerhof ANTHEUS
(Smart Wood Hills Ellington Garry - Dobechester Briolana)

Exc.2 - Rellaps FORREST
(Ron del Fiorsilva - Focus Once Upon A Time)

 

Brown Females

Baby class
 
 
Puppy class

dobermann
Vp.3 Tom-Dober Tina

Vp.4 - NIRVANA Dar Felven
(Yacheero's Pando Pandero - Lagarta de Grande Vinko)

 
Youth class
Vg.1, YOUTH IDC SIEGERIN 2013 - DOROTHEA v. Nibulengenring
(Orson v. Nemesis - Vilija v. Klingbach)

Vg.2 - DESIDERA v. Hohenzollern
(Pride of Russia Odin - Armani v. Hohenzollern)

Vg3 - Pride of Russia Kalina
(Punch iz Doma Domeni x Pride of Russia One More)

Vg 4 . - DHANEA v. Hohenzollern
(Pride of Russia Odin - Armani v. Hohenzollern)
 

 
Intermediate class
Exc.1 - FOLLY POLLY di Caresi
(Tahi-Reme Dali - Tahi-Reme Yasmine)

Exc.2 - Yacheero's UNITA URMELITA

Pride of Russia IRISH
(Pride of Russia Sidor - Euro Dinamika iz Zoosfery)

exc 4 ZOE COPPER Ginga House
(Oscar z Padoku - Carmen Cara Ginga House)

 
Open class
Exc.1 - Stay in Style JADORE
(Fedor del Nasi - Irria del Mediano)

Exc.2 - CARISMA v. Hohenzollern
(Pride of Russia Kaspij - Armani v. Hohenzollern)

Exc.3 - HYPNOTIZE v. Havelland
(Modus Ost Wild Wind - Edna v. Havelland)

Exc.4 - Grand Mollis INNOVA
(Sant Kreal Zeus - Sant Kreal Koroleva Margo)

 
Working class
Exc.1 - GABY v. Nobel Line
(Zordna Zewi del Citone - Ansochristo's Caprice)

Exc.2 - AURORA v. Ambassador
(Fedor del Nasi - Zemic's Arwen)

Exc.3 - ARSINOE de Grande Vinko
(Ale'Alamos del Citone - Modus Ost Wis Wespera)

Exc.4 - Brown Chief AYDEN
(Teraline Midgard - Arwen)

 
Champion class
Exc.1, IDC SIEGERIN 2013 - HAVANA dei Due Intenti
(Red Rascal del Fiorsilva - Hophelia dei Due Intenti)

Exc.4 - Appel di Fortuna AERIS FOR ME
(Zedor del Nasi - Kro'Kett Fortuna Semper)

dobermann
Exc.3 - Tom-Dober Persona Peach Polly

 
Veteran class
 
 
Honor class
 
 

dobermann
Exc.1, IDC SIEGER 2013 - Grand Mollis ARMANI

dobermann
1. Tom-Dober Hagi

 

 

Επιστροφή στην κορυφή