Αποτελέσματα IDC 2012
Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Διεθνή Ομίλου Ντόμπερμαν
 

Συγχαρητήρια στο Ελληνικό Εκτροφείο Erebus για την επιτυχία του στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ντόμπερμαν IDC που πραγματοποιήθηκε 15 και 16 Σεπτεμβρίου στην Ιταλία!!

3ος στην κατηγορία Champion class ανάμεσα σε 9 πασίγνωστους σκύλους!!

 

Erebus Prince Cosmo Corsaro

(Pride of Russia Krez X Erebus Princess Azrah Nera)
V3 - Champion Class - IDC 2012 (H.Wiblishauser - P.Pezzano)

 
IDC 2012
Date: 15/16 September 2012
Place: Lago di Tesero, Italy
Judges: H.Wiblishauser, P.Pezzano, N.Daube, F.Coppo, J.M.Bulo, M.Dalgard
Entries: 581 dogs in catalog
Videos: Video clips
Pictures by Giota: 1 2
http:// www.dobermann-review.com
Offcial site: www.idc2012.it

IDC SIEGERS

Black Males

Baby class

J.M.Bulo (23 entries)

VP1 - DIAMOND v. Zarowmoor
(Pride of Russia Odin - Anja v. Zarowmoor)

VP2 - ARCO di Casa Coppo
(Zylan Zais del Citone - Viky di Casa Coppo)

VP3 - YHAN del Monte Aspro
(Under The Bridge del Monte Aspro - Helektra)

VP4 - FEDOR di Altobello
(Apach di Altobello - Dina Best of Island)

 

VP ALAIN Delon
(Demon Diaz Torrenera - Zenobia Prada del Bosco delle Piane)

VP I AM LEGEND v. Nobel Line
(Aragon v. Nobel Line - Nightwish Nera v. Noblesshof)

VP Izrafel MYSTIC MAXWELL
(Pride of Russia Urano - Izrafel Floris Fortuna)

VP LYNTCHO v.d. Donauhoeve
(Grand Mollis Armani - Eska v.d. Donauhoeve)

VP Pride of Russia HERMES
(Urbano del Diamante Nero - Pride of Russia Hexa)

VP Rellaps ONLYONE
(Dante delle Querce Nere - Rellaps Abygail)

VP SIRIUS di Perlanera
(Pathos delle Querce Nere - Tahi-Reme Ruthy)

 

P BOSS del Tibur
(Pathos delle Querce Nere - Giulia)

P Ca'Stellamaris NORRIS
(Dante delle Querce Nere - Ca'Stellamaris Goldengala)

P FANTASTIC FERRO di Altobello
(Apach di Altobello - Dina Best of Island)

P GLADIO dell'Orgoglio Nero
(Iron di Casa Fox - Birba Kira di Villa Conte)

P Life Essence A'JAS
(Zion Betelges - Danafox's Orange)

 

ABSENT ALCATRAZ Della Via del Samurai
(Walker di Casa Coppo - Que Ventisca della Via del Samurai)

ABSENT ART ARRAK Della Via del Samurai
(Walker di Casa Coppo - Que Ventisca della Via del Samurai)

ABSENT BLUBER del Tibur
(Pathos delle Querce Nere - Giulia)

ABSENT BRANDO del Tibur
(Pathos delle Querce Nere - Giulia)

ABSENT BRUCE del Tibur
(Pathos delle Querce Nere - Giulia)

ABSENT HARLEY DAVIDSON di Casa Gaia
(Urbano del Diamante Nero - Eva di Casa Gaia)

ABSENT UMBERTO del Diamante Nero
(Sant Kreal Zeus - Alta Gracia del Diamante Nero)

Black Males
Puppy class
J.M.Bulo (20 entries)

VP1 - UNICO NERO Di Perlanera
(Urbano del Diamante Nero - Cassy Crystal di Perlanera)

VP2 - XAVI del Monte Aspro
(Dante delle Querce Nere - Mora del Monte Aspro)

VP3 - GASPARD PLAYBOY of Devil Inside
(Destiny's Phoenix Highway to Hell - Dolche of Devil Inside)

VP4 - BYBLOS del Colle della Guardia
(Zylan Zais del Citone - Unika del Rio Bianco)

 

VP AVALON WAGNER del Colle Castelluccio
(Querido Tristan del Monte Aspro - Ester del Duca Nero)

VP BILLIE v.d. Dobiaue
(Hilo v. Nemesis - Avrora Arriva Aldman)

VP BORN TO BE MINE di Altobello
(Maxim di Altobello - Orca Hanired del Rio Bianco)

VP BRANDO Shine Inside
(Urbano del Diamante Nero - Beauty)

VP BYRON v.d. Dobiaue
(Hilo v. Nemesis - Avrora Arriva Aldman)

VP CHURCHILL v. Sentinel Hungary
(Hilo v. Nemesis - Tahi-Reme Priscilla)

VP Erebus PRINCE F'KING FABOLOUS
(Zylan Zais del Citone - Erebus Princess Azrah Nera)

VP GIO' GAMBINO
(Fela Fuentes di Baia Nera - Eisa di Baia Nera)

VP HARGOS PORSCHE of Devil Inside
(Purgajs Porsche di Altobello - Ever A Joke of Devil Inside)

VP HOLLYWOOD HILLS v. Nobel Line
(Teraline Indigo - Amorella v. Nobel Line)

VP LAZARUS di Baia Nera
(Giuda Benhur di Baia Nera - Fendi Crystal di Baia Nera)

VP Rellaps MOLOTOV
(Focus Shotgun - Rellaps Grandessa)

VP STALONE di Altobello
(Maxim di Altobello - Wild Cherry di Altobello)

VP Teraline HEARTLAND
(Leo v. Markischen Land - Teraline Montera)

 

P MAYRON del Bosco delle Piane
(Italo dei Due Intenti - Carlita Dharma del Bosco delle Piane)

 

ABSENT TOUCHDOWN di Perlanera
(Ale'Alamos del Citone - Fruthy Free di Perlanera)

Black Males
Youth class
P.Pezzano (35 entries)

VG1, IDC YOUTH WINNER 2012 - GANDOR v. Residenzschloss
(A'Condor v. Residenzschloss - Thiatacara v. Residenzschloss)

VG2 - POCHO di Prisconte
(Nemo di Prisconte - Ully di Prisconte)

VG3 - Livonija Baron PABLO PICASSO
(Oksamit de Grande Vinko - Livonija Baronessa Kaelyn Kell)

VG4 - GANGSTER-DANDIAS de la Villa Valiano
(Dante delle Querce Nere - Diaspora Fedone de la Villa Valiano)

 

VG AIREN BARON Cleas Canis
(Izrafel Abe Arroganto - Klea of Ritopek)

VG BLADE
(Maxim di Altobello - Birba Kira di Villa Conte)

VG Ca'Stellamaris IGOR
(Pathos delle Querce Nere - Ca'Stellamaris Cleolevante)

VG Ca'Stellamaris LEON
(Pathos delle Querce Nere - Ca'Stellamaris Fujico)

VG CRASH
(Hero di Casa Fox - Hirina Campagnanensis)

VG DALI' del Fiorsilva
(Ale'Alamos del Citone - Grace of Glory del Fiorsilva)

VG Dobergaarden Forever JAGO DARKSTORM
(Dobergaarden Forever Athos - Amazing Grace di Altobello)

VG Dura Lex Polonia GAUDI
(Obi Wan Kenobi de Grande Vinko - Imax z Padoku)

VG EMANUELE FILIBERTO
(Quarzonero Campagnanensis - Pentesilea Darafal)

VG E'MAXIMUS DECIMUS v. Schwarze Kraft
(Kerber King - Feary v Dunav Stam)

VG ERMAK iz Kniazhestva Polotskogo
(Grand Mollis Armani - Sant Kreal Optima)

VG ERON del Bosco delle Piane
(Sologomez del Fiorsilva - Padme del Bosco delle Piane)

VG EVGRAF iz Gavaona
(Lord Maximus iz Gavaona - Nibiru iz Gavaona)

VG FERRO del Lancillotto
(Pride of Russia Urano - Queen del Lancillotto)

VG HASCH dei Nobili Nati
(Hero di Casa Fox - Mission Impossible dei Nobili Nati)

VG KANYE Elite House
(Dante delle Querce Nere - Arizona Elite House)

VG KIRCK THE ORIGINAL dei Nobili Nati
(Sarras dei Nobili Nati - Golden Goal dei Nobili Nati)

VG KRATOS
(Imman Imperator di Baia Nera - Hanna di Baia Nera)

VG MISTER MIX of Djarmati
(Nanuk v. Noblesshof - Honey of Djarmati)

VG Russkaja Mechta PARTIZAN PANTOWY
(Russkaja Mechta Modny Mustang - Smart Wood Hills Fendy)

VG Smart Wood Hills KAISER KOSTANTIN
(Ale'Alamos del Citone - Smart Wood Hills Roma Ravil)

VG UTHOR DIEGO of Kraft Hill
(Don Diego del Citone - Ora of Kraft Hill)

 

G IGOR of Louk-Kep
(Frenty - Mnimi)

G LEBAKKER TYMUR TARAZ at Heathwaen
(Sant Kreal Obelix - tuwos Emily)

 

NOT JUDGED - BARKO DARK del Fiorsilva
(Querido Tristan del Monte Aspro - Silvana Sabrina del Fiorsilva)

DISQ. Tira Vento FOXTROTT
(Leo v. Markischen Land - Tira Vento Mexicana)

 

ABSENT ARTUR v. Markischen Leo
(Zakyr Zew del Citone - Lady v. Markischen Land)

ABSENT HOGAN
(Patrioth - Xena Princess)

ABSENT LeLetton ILAY DAMINESCOU
(Imidz Major Al Faruh - Smart Wood Hills Omega)

ABSENT MATHEUS del Verdiano
(Olten v. Nemesis - Eden Elegy Piligrimas)

ABSENT NAGLAS NUMBER ONE Tikrai Nauja
(Xox di Altobello - Jantarnaja Ledi Tikrai Nauja)

Black Males
Intermediate class
J.M.Bulo (18 entries)

EX1, res.CAC - MYTHOS del Rio Bianco
(Sant Kreal Zeus - Unika del Rio Bianco)

EX2 - VALESQUEZ del Monte Aspro
(Hero di Casa Fox - Lunatic Lucie del Monte Aspro)

EX3 - KING KONG del Nasi
(Obi Wan Kenobi de Grande Vinko - Pride of Russia Dasha)

EX4 - Teraline FLOYDT
(Ethos Steinhage Grad - Teraline Montera)

 

EX ALI ALVARO di Perlanera
(Leo v. Markischen Land - Tahi-Reme Ruthy)

EX BEOWULF
(Maxim di Altobello - Birba Kira di Villa Conte)

EX Carybdis CASTIEL
(Zylan Zais del Citone - Carybdis Catherine)

EX Dobermundes VALUA DUC D'ORLEANS
(Ulisse dell Querce Nere x Koppo d'Oro Seniorita Sirilla)

EX LANCILLOTTO delle Querce Nere
(Pathos delle Querce Nere - Playadosol)

EX Pride of Russia ANGEL
(Urbano del Diamante Nero - Pride of Russia Cassandra)

EX RENOIR di Casa Fox
(Hero di Casa Fox - Regina Quanita di Prisconte)

EX Stay in Style JAGUAR
(Fedor del Nasi - Irria del Mediano)

EX Stay in Style KARDINAL
(Hilo v.Nemesis - Stay in Style Airria)

EX UGOR of Kraft Hill
(Apollo v. Cobra - Pretty Paprika of Kraft Hill)

 

SG HUMMER
(Bridge Town - Beauty)

SG YASON iz Galakuna
(Pride of Russia Moxito - Lena Latifah v. Turmhaus)

 

ABSENT Pride of Russia CHICO
(Fan-Fan de Grande Vinko - Pride of Russia Dolce Vita)

ABSENT VEYRON del Monte Aspro
(Hero di Casa Fox - Lunatic Lucie del Monte Aspro)

Black Males
Open class
J.M.Bulo (34 entries)

EX1, CAC, IDC WINNER 2012 - QUICKSTEP King of Darkness
(Ale'Alamos del Citone - Come As You Are Vesta)

EX2 - Pride of Russia URANO
(Urbano del Diamante Nero - Barselona Brava iz Doma Domeni)

EX3 - IRON di Casa Fox
(Grant di Villa Conte - Endorra di Casa Fox)

EX4 - BREMBO dei Nobili Nati
(Tahi-Reme Baccardi Bad Boy - Glamour Girl dei Nobili Nati)

 

Exc. - DIDIER CAESAR del Bosco delle Piane
(Fedor del Nasi - Luna v. Hunnoterra)

Exc. -GLADIATOR de Mediterranean
(Pride of Russia Kaspij - Teraline Impreza)

Exc. -Golubaya Krov FARAMIR
(Nemo di Prisconte - Golubaya Krov Buriya Blansh)

Exc. -ICEMAN v. Freileben
(Czar Crotsus de Grande Vinko - Tequila di Campovalano)

Exc. - KIRO di Prisconte
(Gionny di Prisconte - Frida di Prisconte)

Exc. - Kriegerhof EXTEMPORE ELIOT
(Pride of Russia Kaspij - Smart Wood Hills Roma Raviol)

Exc. - LEON del Fiorsilva
(Red Rascal del Fiorsilva - Lizzy del Fiorsilva)

Exc. - Livonija Baron NOSTRADAMUS
(Livonija Baron Heart of Hamlet - Livonija Baron Kingly Kassandra)

Exc. -Pride of Russia MOXITO
(Fedor del Nasi - Pride of Russia Barracuda Boomaje)

Exc. -Pride of Russia URSUS
(Urbano del Diamante Nero - Barselona Brava iz Doma Domeni)

Exc. - Pride of Russia URWAN
(Urbano del Diamante Nero - Barselona Brava iz Doma Domeni)

Exc. - Russkaja Mechta MODNY MUSTANG
(Fedor del Nasi - Russkaja Mechta Boginia Binja)

Exc. - Santa Julf RUSSIAN BOY
(Pride of Russia Kaspij - Santa Julf Ingrid)

Exc. - SARRAS dei Nobili Nati
(Red Rascal del Fiorsilva - Mission Impossible dei Nobili Nati)

Exc. - SWAT dell'Altengarde
(Bayron del Tibur - Lealolita di Prisconte)

Exc. - Tahi-Reme MAX
(Pride of Russia FERRO - Tahi-Reme Giniti)

Exc. - YLAN di Casa Coppo
(Zylan Zais del Citone - Seline di Casa Coppo)

 

Vg. - ATHOS
(Dylan Dog - Bella Bell'epoque)

Vg. - Gem'Givveeon WATZMANN
(Pako Daker - Gem'Givveeon Lambada)

 

absent - EADY NEVSKI of Tanderberg
(Obi Wan Kenobi de Grande Vinko - Azra Cherry's Wild)

absent - EDWIN CORLEY MOSES del Montaldo
(Zordan Zewi del Citone - Carybdis Domizia)

absent - ERCOLE
(Hero di Casa Fox - Brenda)

absent - EYK v.d. Justinenburg
(Chester v.d. Topferstadt - Akima v.d. Justinenburg)

absent - F'HELIOS de Lacluse et Mijoux
(Ron del Fiorsilva - Bella-Villa del Palazzo di Shanta)

absent - Focus SHOTGUN
(Zedor del Nasi - Focus Neverending Story)

absent - GEROMY del Montaldo
(Nitro del Rio Bianco - Olimpia del Montaldo)

absent - JUNIOR SIRIO di Prisconte
(Tesirio Primo di Prisconte - Fifi di Prisconte)

absent - Modus Ost MUZHIK
(Modus Ost Wild Wind - Modus Ost Torpeda)

Black Males
Working class
H.Wiblishauser (19 entries)

Exc.1, CAC - Pride of Russia SIDOR
(Fedor del Nasi - Sharon iz Zoosfery)

Exc.2, res.CAC - Paradiz Ronado AMIGO
(Paradiz Ronado Kosmos - Sergius-Aleksandrija Melody Maur)

Exc.3 - BULL di Casa Giardino
(Red Rascal del Fiorsilva - Meera di Casa Giardino)

Exc.4 - F'WILLOW PATHOS du Reflet des Songes
(Pathos delle Querce Nere - V'Ummanaq du Reflet des Songes)

 

Exc. - APACH di Altobello
(Maxim di Altobello - Luna di Altobello)

Exc. - COLIN COHEN de Terra Mirabili
(Ale'Alamos del Citone - Vivienne Miratio)

Exc. - DARK de la Vallee de la Seine
(Elgoseros du Clos des Grognards - Tara Onyx of Djarmati)

Exc. - DESTINY dei Nobili Nati
(Red Rascal del Fiorsilva - Freccia dei Nobili Nati)

Exc. - Destiny's Phoenix HIGHWAY TO HELL
(Mitto del Nasi - Hazy Dream de Grande Vinko)

Exc. - ENZO v.d. Topferstadt
(Don Diego v. Harten Kern - X-Tony Hellfire)

Exc. - GIUDA BENHUR di Baia Nera
(Iron di Casa Fox - Elektra)

Exc. - JORAM JUPITER Steinhage Grad
(Pathos delle Querce Nere - Dama Steinhage Grad)

Exc. - OKSAMIT de Grande Vinko
(Leo v. Markischen Land - Gekata de Vinko iz Doliny Dalmenov)

Exc. - RIBOT del Tibur
(Bayron del tibur - Bigitte)

 

Vg. - DARK ROCKY di Camugliano
(Nestor iz Zoosfery - Iris Gabi Vigo)

Vg. - ISAAK delle Due Donne
(Genius v.d. Donauhoeve - Dina v.d. Donauhoeve)

Vg. - LORD MAXIMUS iz Gavaona
(Sant Kreal Yusupov - Tutti Frutti iz Gavaona)

Vg. - Yacheero's PANDO PANDERO
(Yacheero's Dero Descaro - Odette Hanired del Rio Bianco)

 

absent - DON DANIEL del Citone
(Ale'Alamos del Citone - Teraline Ingrid)

Black Males
Champion class
H.Wiblishauser (20 entries)

Exc.1 - ORSON v. Nemesis
(Fedor del Nasi - Helena v. Nemesis)

Exc.2 - MAXIM di Altobello
(Icarus di Altobello - Daria Deniz di Altobello)

Exc.3 - ULISSE delle Querce Nere
(Urbano del Diamante Nero - Ninette della Sinvessa)

Exc.4 - OBI WAN KENOBI de Grande Vinko
(Leo v. Markischen Land - Gekata de Vinko iz Doliny Dalmenov)

 

Exc. - DANTE delle Querce Nere
(Pathos delle Querce Nere - Ca'Stellamaris Corinne)

Exc. - FAMOUS FIDEL di Perlanera
(Zordan Zewi del Citone - Tahi-Reme Ruthy)

Exc. - Gem'Givveeon TIVADAR
(Elsan Haus Aikido - Gem'Givveeon Lambada)

Exc. - GOLAN dei Nobili Nati
(Red Rascal del Fiorsilva - Golden Goal dei Nobili Nati)

Exc. - Golubaya Krov COAN CAY CABIR
(Paradiz Ronado Kosmos - Irinland Ursula Uma)

Exc. - Graphic Line NEARCO
(Grand Mollis Armani - Graphic Line Florenzia)

Exc. - IANEZ dei Due Intenti
(Ron del Fiorsilva - Itaca dei Due Intenti)

Exc. - Izrafel ABE ARROGANTO
(Pathos delle Querce Nere - Izrafel Maya di Altobello)

Exc. - Pride of Russia ODIN
(Boris iz Doma Domeni - Sharon iz Zoosfery)

Exc. - RUSSEL del Canale di Pirro
(Zylan Zais del Citone - Niobe del Canale di Pirro)

Exc. - Sergius-Aleksandrija URAGAN
(Sant Kreal Odin - Sergius-Aleksandrija Ocharovanie Severa)

Exc. - Smart Wood Hills PARABELLUM
(Smart Wood Hills Respect Reebok - Smart Wood Hills Maserati Mistral)

Exc. - Tahi-Reme LEGOLAS
(Ron del Fiorsilva - Tahi-Reme Quinie)

Exc. - ZAR delle Querce Nere
(Pathos delle Querce Nere - Martina delle Querce Nere)

 

Vg. - GRAF EXCELLENT iz Gavaona
(Nestor iz Zoosfery - Odessa iz Gavaona)

 

disq. - ZION Betelges
(Pako Daker - Greta Betelges)

Black Males
Honor class
M.Dalgaard (4 entries)

Exc.1 - NIBBIO del Diamante Nero
(Urbano del Diamante Nero - Luna del Diamante Nero)

Exc.2 - Pride of Russia FERRO
(Urbano del Diamante Nero - Sharon iz Zoosfery)

Exc.3 - VOLDEMORT dei Nobili Nati
(Varenne di Casa Giardino - Golden Goal dei Nobili Nati)

Exc.4 - ARMANI de Terra Mirabili
(Fedor del Nasi - Vivienne Miratio)

 
Veteran class
M.Dalgaard (4 entries)

Exc.1 - PATHOS delle Querce Nere
(Urbano del Diamante Nero - Ninette della Sinvessa)

Exc.2 - LEO v. Markischen Land
(Nitro del Rio Bianco - Isa v. Markischen Land)

Exc.3 - EBANO
(Eagle di Campovalano - Ardens Darleen)

Exc.4 - GIGHEN di Campovalano
(Obyschulz di Campovalano - Oro di Campovalano)

 

Black Females

Baby class

F.Coppo (33 entries)

Vp.1 - HERA-DIATHOS de la Villa Valiano
(Pathos delle Querce Nere - Diaspora Fedone de la Villa Valiano)

Vp.2 - ROSITA v. Silverkrohn
(Leo v. Markischen Land - Miss Mistique v. Silverkrohn)

Vp.3 - YASMEEN King of Darkness
(Zylan Zais del Citone - Come As You Are Vesta)

Vp.4 - YOU TOO King of Darkness
(Zylan Zais del Citone - Come As You Are Vesta)

 

Vp. - ABIGALE By Draco Umbra
(Zedor del Nasi - Artemida di Altobello)

Vp. - ATHENA AYLEEN Campagnanensis
(Andres Crockett del Citone - Ayutthaya di Perlanera)

Vp. - BENGALA v. Ambassador
(Mitto del Nasi - Zemic's Arwen)

Vp. - BURANA JUNONA del Montegrappa
(Pride of Russia Urano - Brie Herata Cobra)

Vp. - CASYA KARTIKA del Colle della Guardia
(Principe Nero del Monte Aspro - Danca Apache del Rio Bianco)

Vp. - DI'NASTJA v. Zarowmoor
(Pride of Russia Odin - Anja v. Zarowmoor)

Vp. - ELENA ENYA de Terra Mirabili
(Santa Julf Russian Boy - Vivienne Miratio)

Vp. - FASHIONI FANTASY di Altobello
(Apach di Altobello - Dina Best of Island)

Vp. - GINETTA di Caresi Nice
(Ale'Alamos del Citone - Ines di Perlanera)

Vp. - GUENDALINA dell'Orgoglio Nero
(Iron di Casa Fox - Birba Kira di Villa Conte)

Vp. - HARLEY de Lacluse et Mijoux
(Giuda Benhur di Baia Nera - E'Fedia de Lacluse et Mijoux)

Vp. - HELLS ANGIE of Devil Inside
(Destiny's Phoenix Highway to Hell - Destiny'Phoenix High Voltage)

Vp. - HOLD UP of Devil Inside
(Destiny's Phoenix Highway to Hell - D;Enfer of Devil Inside)

Vp. - Izrafel MAXY MAYA
(Pride of Russia Urano - Izrafel Floris Fortuna)

Vp. - Izrafel MODESTY MAYA
(Pride of Russia Urano - Izrafel Floris Fortuna)

Vp. - JENA v. Karpatia
(Ale'Alamos del Citone - Firenze v. Karpatia)

Vp. - LUKA v.d. Donauhoeve
(Grand Mollis Armani - Eska v.d. Donauhoeve)

Vp. - NADINA di Modello
(Urbano del Diamante Nero - Naomi di Modello)

Vp. - OMEGA dell'Arco Azzurro
(Urbano del Diamante Nero - Isabel dell'Arco Azzurro)

Vp. - Rellaps NEVER FORGET KARMA
(Destiny'Phoenix Highway to Hell - Focus Once Upon A Time)

Vp. - URANIA del Diamante Nero
(Sant Kreal Zeus - Alta Gracia del Diamante Nero)

 

absent - ALBARELLA della Via del Samurai
(Walker di Casa Coppo - Que Ventisca della Via del Samurai)

absent - ANKI PANKI della Via del Samurai
(Walker di Casa Coppo - Que Ventisca della Via del Samurai)

absent - ASCOT AYLEEN Campagnanensis
(Andres Crockett del Citone - Ayutthaya di Perlanera)

absent - BELKYRA del Tibur
(Pathos delle Querce Nere - Giulia)

absent - BELLA del Tibur
(Pathos delle Querce Nere - Giulia)

absent - HEYDEN de Lacluse et Mijoux
(Giuda Benhur di Baia Nera - E'Fedia de Lacluse et Mijoux)

absent - JAFFA v. Karpatia
(Ale'Alamos del Citone - Firenze v. Karpatia)

absent - MC Madness EURELIA ENEVRA
(Auronaquila v. Residenzschloss - Grafin Ginevra del Fiorsilva)

Black Females

Puppy class

F.Coppo (28 entries)

Vp.1 - GIVE ME FIVE of Devil Inside
(Destiny's Phoenix Hoghway to Hell - Dolce of Devil Inside)

Vp.2 - Yacheero's URSELA URSELINA
(Grand Mollis Armani - Odette Hanired del Rio Bianco)

Vp.3 - Casa di Fera ASTERIA
(Ale'Alamos del Citone - Ferrona iz Velokogo Knyazhestva)

Vp.4 - LUNA NERA di Baia Nera
(Guida Benhur di Baia Nera - Fendi Crystal di Baia Nera)

 

Vp. - AKIRA del Colle Castelluccio
(Querido Tristan del Monte Aspro - Ester del Duca Nero)

Vp. - BORA BORA Best of Island
(Maco Macaroni Tromelin - Omnia Best of Island)

Vp. - BRITA Best of Island
(Maco Macaroni Tromelin - Omnia Best of Island)

Vp. - Dobermundes FEERIYA GRAND PRIX
(Oksamit de Grande Vinko - Dobermundes Amore Mia Koppodoro)

Vp. - EMMANUELLE Hofman House
(Alfa By The Sea - Carrie del Nasi)

Vp. - ERA Made in Sicily
(Seymour del Monte Aspro - Sparta dell'Arco Azzurro)

Vp. - ETERNITY de la Scytha
(Pride of Russi Urano - Suemi del Mediano)

Vp. - EYES OF ANGEL Hofman House
(Alfa By The Sea - Carrie del Nasi)

Vp. - FIAMMA EMY dell'Orgoglio Nero
(Querido Tristan del Monte Aspro - Enigma Zoky v. Nollyzor)

Vp. - ITALIA LUNA del Bosco delle Piane
(Didier Caesar del Bosco delle Piane - Thuvia dei Nobili Nati)

Vp. - JASMIN of Louk-Kep
(Paradiz Ronado Amigo - Carol of Louk-Kep)

Vp. - KRISTAL Black Isabeau
(Zedor del Nasi - Indian Black Isabeu)

Vp. - LACRYMA CHRISTI di Baia Nera
(Giuda Benhur di Baia Nera - Fendi Crystal di Baia Nera)

Vp. - MYA
(Urbano del Diamante Nero - Lacina)

Vp. - OMAYADA Tikrai Nauja
(Yankee v. Klingbach - Italia Tikrai Nauja)

Vp. - SAPHIRE di Altobello
(Maxim di Altobello - Wild Cherry di Altobello)

Vp. - SHADE della Fedelissimi
(Obi Wan Kenobi de Grande Vinko - Zenna v. Cobra)

Vp. - Smart Wood Hills SIBIR
(Smart Wood Hills X-Trail - Pride of Russia Hali-Gali)

Vp. - Tahi-Reme ZORINA
(Urbano del Diamante Nero - Tahi-Reme Ameeriah)

Vp. - URELIA UNI di Prisocnte
(Ramos di Prisconte - Frida di Prisconte)

Vp. - VIVA VICTORIA iz Gavaona
(Lord Maximus iz Gavaona - Grafinja Dream iz Gavaona)

 

not judged - BELLADONNA v. d. Dobiaue
(Hilo v. Nemesis - Avrora Arriva Aldman)

 

absent - H'IENA-C'SENJA du Reflet des Songes
(Pride of Russia Kaspij - C'Sena V'Ummanaq du Reflet des Songes)

absent - LADY KILLER di Baia Nera
(Giuda Benhur di Baia Nera - Fendi Crystal di Baia Nera)

Black Females

Youth class

N.Daube (41 entries)

Vg.1, IDC YOUTH WINNER 2012 - OLGA di Casa Giardino
(Varenne di Casa Giardino - Blacktessa di Casa Giardino)

Vg.2 - ZUMA ZEWITA di Perlanera
(Zordan Zewi del Citone - Juanita di Perlanera)

Vg.3 - ARGENTINA del Fiorsilva
(Pathos delle Querce Nere - Raissa Rivien del Fiorsilva)

Vg.4 - UILMA d'Islamorada
(Hero di Casa Fox - Oklaoma d'Islamorada)

 

Vg. - Black Adamant TIGRIS
(Vaydee Jungle Beat - Gloria Best of Sea)

Vg. - BLOOM By The Sea
(Ale'Alamos del Citone - Betelges Sienna)

Vg. - CALIPSO Desmodus Poland
(Tahi-Reme Zebulon - Envira Punta Perla Brzeszcz)

Vg. - CAOS KENYA dei Borboni
(Pathos delle Querce Nere - Valery Future del Mitreo)

Vg. - CUZIA dell'Orgoglio Nero
(Hero di Casa Fox - Hirina Campagnanensis)

Vg. - DEA di Villa Castelli
(Didier Caesar del Bosco delle Piane - Orsa iz Zvezdnych Vrat)

Vg. - Destino Iliada DRAGONARA
(Maxim di Altobello - Zvenislava Dar Felven)

Vg. - DIVA di Villa Castelli
(Didier Caesar del Bosco delle Piane - Orsa iz Zvezdnych Vrat)

Vg. - Dobergaarden Forever GRAND PARIS
(Grand Mollis Armani - Lola di Altobello)

Vg. - Dobergaarden Forever INCREDIBLE HOPE
(Icarus di Altobello - Lola di ALtobello)

Vg. - Dobergaarden Forever KALINA
(Dobergaarden Forever Athos - Tinker Bell di Altobello)

Vg. - EGYZA SOFIA
(Quarzonero Campagnanensis - Pentesilea Darafal)

Vg. - EPHIRA di Caresi
(Zordan Zewi del Citone - Ines di Perlanera)

Vg. - Focus UMBRA ET IMAGO
(Maxim di Altobello - Focus Lucky Strike)

Vg. - GAIA DANDIAS de la Villa Valiano
(Dante delle Querce Nere - Diaspora-Fedone de la Villa Valiano)

Vg. - GALATEA MEA di Poggiopiano
(Zylan Zais del Citone - Aurelaiana Ambrosia)

Vg. - GINEVRA di Poggiopiano
(Zylan Zais del Citone - Aurelaiana Ambrosia)

Vg. - HULA HOOP dei Nobili Nati
(Hero di Casa Fox - Mission Impossible dei Nobili Nati)

Vg. - KASSANDRA KEIRA dei Nobili Nati
(Sarras dei Nobili Nati - Golden Goal dei Nobili Nati)

Vg. - Kriegerhof GENOVA
(Kriegerhof Antheus - Kriegerhof Rhianna)

Vg. - Kriegerhof HIMALAYA
(Hilo v. Nemesis - Kriegerhof Viva L'Amore)

Vg. - Krieger's SERBIAN SUPRISE
(Maxim di Altobello - Krieger Mystique)

Vg. - LEMIRA Betelges
(Obi Wan Kenobi de Grande Vinko - Galilea Betelges)

Vg. - LHEALUMEN dei Monti Cimini
(Quarzonero Campagnanensis - Flay dei Monti Cimini)

Vg. - Livonija Baronessa PRIMA PATRICIA
(Oksamit de Grande Vinko - Livonija Baronesa Kaelyn Kell)

Vg. - NEFERTITI del Diamanate Nero
(Leo v. Markischen Land - Princess Paradise vis Absoluta)

Vg. - Pride of Russia INTEGRA
(Pride of Russia Sidor - Euro Dinamika iz Zoosfery)

Vg. - Stay in Style LARA LACHINA
(Stay in Style Axiro - Stay in Style Chanel)

Vg. - Tira Vento FINLANDIA
(Leo v. Markischen Land - Tira Vento Mexicana)

Vg. - UMATHURMANN d'Islamorada
(Hero di Casa Fox - Oklaoma d'Islamorada)

Vg. - URBI DIEGITA of Kraft Hill
(Don Diego del Citone - Ora of Kraft Hill)

Vg. - VERA VERONA di Perlanera
(Indio di Perlanera - Tahi-Reme Roxana)

Vg. - ZELDA ZELANDA di Perlanera
(Zordan Zewi del Citone - Juanita di Perlanera)

Vg. - ZOE del Mediano
(Pithon del Mediano - Rita del Mediano)

 

absent - ALEXIA v. Markischen Leo
(Zakyr Zew del Citone - Lady v. Markischen Land)

absent - HIRA
(Patrioth - Xena Princess)

absent - Russkaja Mechta PALINA PRALINA
(Russkaja Mechta Modny Mustang - Smart Wood Hills Fendy)

Black Females

Intermediate class

N.Daube (27 entries)

Exc.1, res.CAC - ANA JUAQINA di Perlanera
(Leo v. Markischen Land - Tahi-Reme Ruthy)

Exc.2 - MEILE Tikrai Nauja
(Maxim di Altobello - Italia Tikrai Nauja)

Exc.3 - Pride of Russia BARBAROSSA
(Pride of Russia Sidor - Pride of Russia Hexa)

Exc.4 - REJA di Casa Fox
(Hero di Casa Fox - Regina Quanita di Prisconte)

 

Exc. - ANCKSUNAMUN v. Ambassador
(Fedor del Nasi - Zemic's Arwen)

Exc. - BANJA v. Nibelungenring
(Hilo v. Nemesis - Inouk v.d. Rheinaue)

Exc. - Brown-Chief AMAYA
(Teraline Midgard - Arwen)

Exc. - Carybdis CATALINA
(Zylan Zais del Citone - Carybdis Catherine)

Exc. - EDEN della Ninfa Nobel

Exc. - Elegant Line SORBONNA
(Zordan Zewi del Citone - Ferrona iz Velikogo Knyazhestva)

Exc. - Elegant Line UMA TURMAN
(Italo dei Due Intenti - Elegant Line Amabama Djenifer)

Exc. - Grand Mollis CAMPARI
(Efendy iz Zoosfery - Sant Kreal Bellissima)

Exc. - IRMIN de'Andreoli
(Andres Crockett del Citone - Uraia de'Andreoli)

Exc. - Izrafel JUWELIER JUWES
(Hilo v. Nemesis - Izrafel Maya di Altobello)

Exc. - KARMA Betelges
(Ale'Alamos del Citone - Zora Betelges)

Exc. - Tahi-Reme PADME
(Oksamit de Grande Vinko - Tahi-Reme Roxana)

Exc. - Teraline FATA MORGANA
(Ethos Steinhage Grad - Teraline Montera)

Exc. - VERITY del Monte Aspro
(Hero di Casa Fox - Lunatic Lucie del Monte Aspro)

Exc. - WENDY v. Noblesshof
(Famous Fidel di Perlanera - Nikita v. Noblesshof)

 

Vg. - Amazon RUSSIAN ROMANCE
(Grand Mollis Armani - Amazon She Will Be Loved)

Vg. - BACCARA v. Sentinel Hungary
(Leo v. Markischen Land - Tahi-Reme Priscilla)

Vg. - KANA del Nasi
(Obi Wan Kenobi de Grande Vinko - Pride of Russia Dasha)

Vg. - Queen of Black Diamonds CLEOPATRA
(Tahi-Reme Dali - Kod-Hegy Berenike)

Vg. - Sant Kreal GLORY
(Sant Kreal Zeus - Sant Kreal Yuvelira)

 

absent - El'Dofroshe ZELINDA ZOLDA
(Modus Ost Primor Pilot - Alegro Rubi iz Doma Domeni)

absent - PRETTY di Torre Medicea
(Edwin Corley Moses del Montaldo - Madame Ygraine)

absent - Pride of Russia ANGARA
(Urbano del Diamante Nero - Pride of Russia Cassandra)

Black Females
Open class
N.Daube (31 entries)

Exc.1, CAC - KYRANA v. Bavaria
(Hilo v. Nemesis - Jamaica v. Nemesis)

Exc.2 - OPHELIA v. Nemesis
(Fedor del Nasi - Helena v. Nemesis)

Exc.3 - OPHIRA v. Nemesis
(Fedor del Nasi - Helena v. Nemesis)

Exc.4 - Pride of Russia SNOW QUEEN
(Fedor del Nasi - Sharon iz Zoosfery)

 

Exc. - Ansochristo's ENCHANTRESS
(Leo v. Markischen Land - Ansochristo's Caprice)

Exc. - BEA
(Lomax Pacino del Fiorsilva - Rene del Fiorsilva)

Exc. - BETTY BOOP dei Borboni
(Pathos delle Querce Nere - Shevashey del Citone)

Exc. - CHEYENNE v. Kunstadt
(Hilo v. Nemesis - Anjuli v. Kunstadt)

Exc. - CLARA del Diamante Nero
(Fedor del Nasi - Ollybee del Diamante Nero)

Exc. - Elegant Line KORSIKA
(Boris iz Doma Domeni - Liana)

Exc. - ERINA CHERRY di Altobello
(Ale'Alamos del Citone - Wild Cherry di Altobello)

Exc. - EVA di Casa Gaia
(Hero di Casa Fox - Brenda)

Exc. - F'GINGER-V'UMMANAQ du Reflet des Songes
(Pathos delle Querce Nere - V'Ummanaq du Reflet des Songes)

Exc. - HURA dei Monti Cimini
(Ale'Alamos del Citone - Unica di Casa Balestrieri)

Exc. - Imidz DONNA ROZA
(Yacheero's Pando Pandero - Imidz Bella Ballada Dalores)

Exc. - JADA delle Due Donne
(Genius v.d. Donauhoeve - Dina v.d. Donauhoeve)

Exc. - Kriegerhof EBONIQUE
(Pride of Russia Kaspij - Smart Wood Hills Roma Raviol)

Exc. - LARIDANA Tikrai Nauja
(Livonija Baron Hitch Cock - Borana di Altobello)

Exc. - PANDORA di Altobello
(Maxim di Altobello - Sky Spirit di Altobello)

Exc. - Russkaja Mechta MERA MADERA
(Fedor del Nasi - Russkaja Mechta Boginia Binja)

Exc. - TARON del Canale di Pirro
(Nemo di Prisconte - Reza del Canale di Pirro)

Exc. - VANITY FAIR dei Nobili Nati
(Varenne di Casa Giardino - Golden Goal dei Nobili Nati)

Exc. - VEGA dei Nobili Nati
(Varenne di Casa Giardino - Golden Goal dei Nobili Nati)

Exc. - WITA del Monte Aspro
(Vaydee Jungle Beat - Helektra)

Exc. - ZOSCA di Camugliano
(Dante delle Querce Nere - Luna du Casa Fox)

 

Vg. - DESIRE GIRL el Greco Nero
(Maxim di Altobello - Sasha di Campovalano)

Vg. - Pride of Russia VISHNJA
(Pimm's Number One iz Doma Domeni - Pride of Russia Ferrara)

 

absent - GENEVIEVIE del Montaldo
(Nitro del Rio Bianco - Olimpia del Montaldo)

absent - GINGA GINA del Montaldo
(Nitro del Rio Bianco - Olimpia del Montaldo)

absent - THEA TONY
(Leo v. Markischen Land - Fiene Hellfire)

absent - TIJANA di Altobello
(Bandit di Altobello - Lemira Shade di Altobello)

Black Females
Working class
P.Pezzano (15 entries)

Exc.1, CAC, IDC WINNER 2012 - EUREKA del Nasi
(Zedor del Nasi - Gloria del Nasi)

Exc.2, res.CAC - NANTE dell'Arco Azzurro
(Ale'Alamos del Citone - Era dell'Arco Azzurro)

Exc.3 - FERRARI FLYING di Perlanera
(Zordan Zewi del Citone - Tahi-Reme Ruthy)

Exc.4 - Tahi-Reme ICY
(Andres Crockett del Citone - Tahi-Reme Giniti)

 

Exc. - BRIE HERATA Cobra
(Ramon Betelges - Orianna Hanired del Rio Bianco)

Exc. - ELE del Diamante Nero
(Zedor del Nasi - Gloria del Nasi)

Exc. - FAVOLA delle Fedeli Ombre
(King del Bosco delle Piane - Bladetasha)

Exc. - FOR KAI v. Wolf Stamm
(Livonija Baron Kaiser Kai - Cora v. Wolf Stam)

Exc. - Grusholm NOVA
(Yankee v. Klingbach - Lucky di Altobello)

Exc. - HORVATIYA v. Haus Erfullungen Vunschen
(S'Lichobor Ermak - Modus Ost Rush Raketa)

Exc. - MAGIC MANDY z Tomky
(Baron Zidan z Tomky - Sant Kreal Udacha Neva)

Exc. - MEGAN Campagnanensis
(Bayron Campagnanensis - Quemada Campagnanesis)

Exc. - Rellaps ELLA
(Ramonburg's Chinji - Rellaps Abygail)

Exc. - VANILLA SKY dei Nobili Nati
(Varenne di Casa Giardino - Golden Goal dei Nobili Nati)

 

Vg. - Danafox's ORANGE
(Ale'Alamos del Citone - Jana June de Plegamans)

Black Females
Champion class
P.Pezzano (17 entries)

Exc.1 - AZZURRA BORBONI del Mitreo
(Urbano del Diamante Nero - Sheva Shay del Citone)

Exc.2 - Kriegerhof VIVA L'AMORE
(Urbano del Diamante Nero - Kriegerhof Rihanna)

Exc.3 - DIVA D'ORO di Perlanera
(Ale'Alamos del Citone - Tahi-Reme Lottie)

Exc.4 - Modus Ost MARFA
(Modus Ost Wild Wind - Modus Ost Torpeda)

 

Exc. - Ak-Yar HARISMA
(Ak-Yar Pirosmani - Ak-Yar Oreyra)

Exc. - DUCHESS DUSH SQUASH v. Dockermann
(Geromy Moravia Heart - Vegisprize Hektor)

Exc. - GADDIS v. Nemesis
(Bahrein Brando v. Ashanti - Atlanta v. Nemesis)

Exc. - HAVANA HOPE Miratio
(Hummer Hoch Legrant - Axa Miratio)

Exc. - IVETTE IVY Elite House
(Zordan Zewi del Citone - Ciara Elite House)

Exc. - JETTA v. Masterhof at Krieger
(Maxim di Altobello - Master Mia v. Masterhof)

Exc. - LAGARTA de Grande Vinko
(Fan-Fan de Grande Vinko - Playgirl de Grande Vinko)

Exc. - Livonija Baronessa MELISA MESSALINA
(Teraline Indigo - Livonija Baronessa Infinity Fly)

Exc. - MIRA SHARON dei Nobili Nati
(Ron del Fiorsilva - Noblesse dei Nobili Nati)

Exc. - NIKE v. Hetzenberg
(Russkaja Mechta Andor Absolut - Lukretia v. Hetzenberg)

Exc. - Rossiiskiy Kolorit TSAR'A BELLA
(F'Hiram-Abif Royal bell - Rossiiskiy Kolorit Karmela Cordelia)

Exc. - Yacheero's BLACK ORCHIDEA
(Livonija Baron Heart of Hamlet - Phantasy de Grande Vinko)

 

absent - TI AMO di Altobello
(Bandit di Altobello - Lemira Shade di Altobello)

Black Females
Honor class
M.Dalgaard (17 entries)

Exc.1 - Tahi-Reme AMEERIAH
(Ale'Alamos del Citone - Tahi-Reme Giniti)

Exc.2 - LADY REVE del Fiorsilva
(Red Rascal del Fiorsilva - Lizzy del Fiorsilva)

Exc.3 - GLAMOURGILR dei Nobili Nati
(Red Rascal del Fiorsilva - Golden Goal dei Nobili Nati)

absent Teraline INGRID
(Atreyo de Grande Vinko - Teraline Aurora)

 
Veteran class
M.Dalgaard (1 entry)
Exc.1 - ODETTE HANIRED del Rio Bianco
(Nitro del Rio Bianco - Hapyred della Fortezza Vecchia)
 

Brown Males

Baby class

M.Dalgaard (10 entries)

Vp.1 - MC Madness EXPLOSIVE EXCALIBUR
(Auronaquila v. Residenzschloss - Grafin Ginevra del Fiorsilva)

Vp.2 - HIGHLANDER of Devil Inside
(Mitto del Nasi - Alfetta by The Sea)

Vp.3 - AQURIRRE v. Westwall
(Orson v. Nemesis - Stella v. Klingbach)

Vp.4 - REDFORD di Perlanera
(Quickstep King of Darkness - Juanita di Perlanera)

 

Vp. - DRACULA v. Sagramos
(Wizard of Oz de Grande Vinko - Nefarius Mayli)

Vp. - Wizard of Wallakia ZNIKE
(Pride of Russia Sidor - Pride of Russia Romantica)

 

absent - BUDDY del Tibur
(Pathos delle Querce Nere - Giulia)

absent - Lucus Augusti EROS
(Dante delle Querce Nere - Yacheero's Tamar Tamarice)

absent - YANUS del Monte Aspro
(Under The Bridge del Monte Aspro - Helektra)

absent - YHELMUT del Monte Aspro
(Under The Bridge del Monte Aspro - Helektra)

Brown Males

Puppy class

M.Dalgaard (6 entries)

Vp.1 - WARRIOR di Prisconte
(Angus di Prisconte - Margot di Prisconte)

Vp.2 - VERNIE di Prisconte
(Gionny di Prisconte - Fata di Prisconte)

Vp.3 - GAARA HIGHWAY of Devil Inside
(Destiny's Phoenix Highway to Hell - Dolce of Devil Inside)

Vp.4 - VITO di Prisconte
(Gionny di Prisconte - Fata di Prisconte)

 

absent BALISTO v.d. Dobiaue
(Hilo v. Nemesis - Avrora Arriva Aldman)

absent IVAN Drago
(Ramsete - White Paper)

Brown Males

Youth class

P.Pezzano (20 entries)

Vg.1, IDC YOUTH WINNER 2012 - OZ di Casa Giardino
(Varenne di Casa Giardino - Blacktessa di Casa Giardino)

Vg.2 - EFES ETO Ginga House
(Oscar z Padoku - Atina Ginga House)

Vg.3 - URAN di Altobello
(Bandit di Altobello - Xantipa di Altobello)

Vg.4 - Dobergaarden Forever JADI SANDBLAZE
(Dobergaarden Forever Athos - Amazing Grace di Altobello)

 

Vg. - ASCABAN Best of Island
(Hilo v. Nemesis - Britt Best of Island)

Vg. - BARON ATILA de Keniland
(Ale'Alamos del Citone - Pride of Russi Kalinka)

Vg. - BROWN PRIDE
(Maxim di Altobello - Birba Kira di Villa Conte)

Vg. - Ca'Stellamirs INCAS
(Pathos delle Querce Nere - Ca'Stellamaris Dalila)

Vg. - Ca'Stellamaris MURDOK
(Hero di Casa Fox - Ca'Stellamaris Dalila)

Vg. - CASTOR di Altobello
(Dreamboy di Altobello - Rhiana di Altobello)

Vg. - DAGOR di Villa Castelli
(Didier Caesar del Bosco delle Piane - Orsa iz Zvezdnych Vrat)

Vg. - DOTTO di Villa Castelli
(Didier Caesar del Bosco delle Piane - Orsa iz Zvezdnych Vrat)

Vg. - ESCALIBUR del Cuore Nero
(Evendeur de Lacluse et Mijoux - Dolce Amore del Cuore Nero)

Vg. - IAGO dell'Aleanto
(Don del Nasi - Emymaya)

Vg. - Tahi-Reme UZZIE
(Pride of Russia Kaspij - Tahi-Reme Didiane)

 

G. - Pride of Russia IGOR
(Pride of Russia Sidor - Euro Dinamika iz Zoosfery)

G. - TARRAGON King of Darkness
(President King of Darkness - Nefretiti King of Darkness)

 

absent - HORUS (Patrioth - Xena Princess)

absent - IGOR (Vento - Brenda)

absent - TRISTAN del Montaldo (Maximilian del Montaldo - Lullyby del Montaldo)

Brown Males

Intermediate class

M.Dalgaard (11 entries)

Exc.1, res.CAC - JORK del Nasi
(Red Rascal del Fiorsilva - Gloria del Nasi)

Exc.2 - Queen of Black Diamonds CALYPSO
(Tahi-Reme Dali - Kod-Hegy Berenike)

Exc.3 - ARMAGEDDON v. Ambassador
(Fedor del Nasi - Zemic's Arwen)

Exc.4 - Stay in Style KARDINAL
(Hilo v. Nemesis - Stay in Style Airria)

 

Exc. - Izrafel INCREDIBLE INKAL
(Dobergaarden Forever Athos - Kim Kaylee del Nasi)

Exc. - ROCK'N'ROLLA di Altobello
(Bandit di Altobello - Dreamgirl di Altobello)

 

Vg. - JONN del Nasi
(Red Rascal del Fiorsilva - Gloria del Nasi)

Vg. - Tom-Dober RUSSIAN RED
(Varenne di Casa Giardino - Tom-Dober Magita Muco)

 

absent - BURTH SIMPSON
(Sultan - Vania)

absent - HARMA
(Bridge Town - Beauty)

absent - Kaiserkraft DEMON
(Maxim di Altobello - Get Ready for Akira)

absent - KEN
(Forrest Gump - Alice Alida)

Brown Males

Open class

M.Dalgaard (18 entries)

Exc.1, CAC - FINN del Nasi
(Maxim di Altobello - Z'Elena del Nasi)

Exc.2 - UNDER THE BRIDGE del Monte Aspro
(Hero di Casa Fox - Paloma Picasso de Grande Vinko)

Exc.3 - Kriegerhoh ERMES
(Pride of Russia Kaspij - Smart Wood Hills Roma Raviol)

Exc.4 - LUCKY LUCIANO Tikrai Nauja
(Livonija Baron Hitch Cock - Borana di Altobello)

 

Exc. - BALDUR HERZOG v. Wurttemberg
(Hilo v. Nemesis - Santa v.d. Ritterburg)

Exc. - BALTHASAR HERZOG v. Wurttemberg
(Hilo v. Nemesis - Santa v.d. Ritterburg)

Exc. - DIAZ dei Nobili Nati
(Red Rascal del Fiorsilva - Freccia dei Nobili Nati)

Exc. - FIGO di Casa Baia
(Fedor del Nasi - Nice Campagnanensis)

Exc. - HUNTER del Nasi
(Fedor del Nasi - Karma Kaja del Nasi)

Exc. - HUROS dei Due Intenti
(Red Rascal dei Due Intenti - Hophelia dei Due Intenti)

Exc. - KUNZ di Prisconte
(Gionny di Prisconte - Frida di Prisconte)

Exc. - MIO Campagnanensis
(Bayron Campagnanensis - Quemada Campagnanensis)

 

Vg. - ASLAN del Bosco delle Piane
(Ebano - Ginevra)

Vg. - GOLIATH of Louk-Kep
(Nibbio del Diamante Nero - Nadia Nera di Altobello)

Vg. - Golubaya Krov ERMIN
(Lothar di Villa Conte - Irinland Ursula Uma)

Vg. - Smart Wood Hills NIKE
(Yacheero's Pando Pandero - Smart Wood Hills Prada)

 

absent - ARAGON
(Dylan Dog - Bella Bell'Epoque)

absent - BORAN Sawages
(Maxim di Altobello - Walis Sawages)

absent - MATRIX
(Poseidon - Amanda Amaranta)

Brown Males

Working class

H.Wiblishauser (13 entries)

Exc.1, CAC, IDC WINNER 2012 - Pride of Russia KASPIJ
(Fedor del Nasi - Euro Dinamika iz Zoosery)

Exc.2, res.CAC - UNO Best of Island
(Ale'Alamos del Citone - Britt Best of Island)

Exc.3 - MAXIMILIAN del Montaldo
(Fedor del Nasi - Gwilneth del Monte Aspro)

Exc.4 - FASHION FAREZ des San Marin
(Fedor del Nasi - Martha Zelene Betelges)

 

Exc. - A'CONDOR v. Residenzschloss
(Fedor del Nasi - Catherine Halit Pasa)

Exc. - BENJI del Rio Bianco
(Ramonburg's Chinji - Prama di Carmine Burana)

Exc. - ZEDOR del Nasi
(Fedor del Nasi - Karma Kaja del Nasi)

Exc. - KING ARTUR di Casa Fox
(Zordan Zewi del Citone - Ester di Casa Fox)

Exc. - Kriegerhof ANTHEUS
(Smart Wood Hills Ellington Garry - Dobechester Briolana)

 

disq. - FURYO-ZELDOR des San Marin
(Fedor del Nasi - Martha Zelene Betelges)

 

absent - KRASNY DRAKON Dar Felven
(Stay in Style Axiro - Zolotaya Nika Dar Felven)

absent - SANTIAGO
(Hermes - Pandora)

absent - STINGER v. Haus Erfullungen Vunschen
(Modus Ost Udo Uilliam - Zolotaya Dinastia Margaret)

Brown Males

Champion class

H.Wiblishauser (9 entries)

Exc.1 - Dobergaarden Forever BOY
(Ale'Alamos del Citone - Fortuna di Altobello)

Exc.2 - AURONAQUILA v. Residenzschloss
(Fedor del Nasi - Catherine Halit Pasa)

Exc.3 - Erebus PRINCE COSMO CORSARO
(Pride of Russia Krez - Erebus Prinscess Azrah Nera)

Exc.4 - Modus Ost UDO UILLIAM
(Elsan Haus Aikido - Modus Ost Rush Raketa)

 

Exc. - Grand Mollis ARMANI
(Teraline Indigo - Sant Kreal Monna Liza)

 

Vg. - BIG BEN dei Nobili Nati
(Tahi-Reme Bacardi Bad Boy - Glamour Girl dei Nobili Nati)

Vg. - Rellaps FIGARO
(Ron del Fiorsilva - Focus Once Upon A Time)

absent - DANIEL iz Zoosfery
(Pirat Pireira iz Zoosfery - Sant kreal Jawa)

absent - NILL del Tibur
(Baron del Tibur - Zoe del Tibur)

Brown Males

Honor class

M.Dalgaard (9 entries)

Exc.1 - SOLOGOMEZ del Fiorsilva
(Gino Gomez del Citone - Raissa Rivien del Fiorsilva)

Exc.2 - Smart Wood Hills DZHESTER GOLD
(Smart Wood Hills EllingtonGarri - Smart Wood Hills Glenmorangie)

Exc.3 - DAKAR dei Nobili Nati
(Red Rascal del Fiorsilva - Freccia dei Nobili Nati)

absent CARTIER del Montaldo
(Paradiz Ronado Kosmos - Carybdis Domizia)

 

Veteran class

M.Dalgaard (1 entry)

Exc.1 - FERRARI FLINT Legrant
(Elsan Haus Aikiro - Dana Dariana Elsan Haus)

 

Brown Females

Baby class

M.Dalgaard (11 entries)

Vp.1 - BERENICE v. Klingbach
(Pride of Russia Odin - Quida v. Klingbach)

Vp.2 - H'AMERICA HISTORY X of Devil Inside
(Mitto del Nasi - Alfetta by The Sea)

Vp.3 - ADRIANA Divina Nera
(Aquila dei Monti Cimini - Diva)

Vp.4 - Sant Kreal FENIX
(Sant Kreal Zeus - Sant Kreal Jantarnaya Skazka)

 

Vp. - ALFA ADELANTE v. Westwall
(Orson v. Nemesis - Stella v. Klingbach)

Vp. - HAVANA'S COFFEE DIATHOS de la Villa Valiano
(Pathos delle Querce Nere - Diaspora-Fedone de la Villa Valiano)

Vp. - HAPPY HELLS BABY of Devil Inside
(Destiny Phoenix Highway to Hell - Destiny Phoenix High Voltage)

Vp. - Izrafel MARVELOUS MORIS
(Pride of Russia URANO - Izrafel Floris Fortuna)

Vp. - Live Essence ALORIA
(Zion Betelges - Danafox's Orange)

Vp. - Sant Kreal FENIX
(Sant Kreal Zeus - Sant Kreal Jantarnaya Skazka)

Vp. - YBRIENNE del Monte Aspro
(Under The Bridge del Monte Aspro - Helektra)

 

absent - Rellaps OLLA
(Dante delle Querce Nere - Rellaps Abygail)

Brown Females

Puppy class

M.Dalgaard (10 entries)

Vp.1 - TRUNKA LUNKA di Perlanera
(Ale'Alamos del Citone - Fruthy Free di Perlanera)

Vp.2 - Smart Wood Hills OKHRA
(Teraline Indigo - Smart Wood Hills Glenmorangie)

Vp.3 - Efkeria's HALLE BERRY
(Stay in Style Cart Capone - Smart Wood Hills Elisha)

Vp.4 - ZOE COPPER Ginga House
(Oscar z Padoku - Carmen Cara Ginga House)

 

Vp. - AKIRA del Tibur
(Nill del Tibur - Ghanagrim dei Sauli Grimaldi)

Vp. - AUMA del Tibur
(Nill del Tibur - Ghanagrim dei Sauli Grimaldi)

Vp. - JINGLES v.d. Horringhauser Hoh
(Sensei di Campovalano - Ardens Chili)

Vp. - JULIETA if Louk-Kep
(Paradiz Ronado Amigo - Carol of Louk-Kep)

 

absent - ASJA del Colle Castelluccio
(Querido Tristan del Monte Aspro - Ester del Duca Nero)

absent - Kreizi TITANIA
(Carlos Gerts di Prisconte - Kreizi Zambia Zara)

Brown Females
Youth class
N.Daube (28 entries)

Vg.1, IDC YOUTH WINNER 2012 - MOCCA v. Bavaria
(Ale Alamos del Citone - Irinland Olympia)

Vg.2 - AMERICA del Fiorsilva
(Pathos delle Querce Nere - Raissa Rivien del Fiorsilva)

Vg.3 - Pride of Russia ENERGY
(Pride of Russia Odin - Pride of Russia Kralja)

Vg.4 - Pride of Russia IRISH
(Pride of Russia Sidor - Euro Dinamika iz Zoosfery)

 

Vg. - AJAX Best of Island
(Hilo v. Nemesis - Britt Best of Island)

Vg. - BINDY by The Sea
(Pathos delle Querce Nere - Betelges Sienna)

Vg. - Black Adamant TEXAS
(Vaydee Jungle Beat - Gloria Best of Sea)

Vg. - BORISLAVA iz Gavaona
(Izrafel Abe Atentator - Laplandia iz Gavaona)

Vg. - BRANDIE by The Sea
(Pathos delle Querce Nere - Betelges Sienna)

Vg. - BRINA del Dakarone
(Hero di Casa Fox - Ira del Dakarone)

Vg. - Ca'Stellamaris IRIS
(Pathos delle Querce Nere - Ca'Stellamaris Cleolevante)

Vg. - ELLY Bon Bold
(Quarzonero Campagnanensis - Pentesilea Darafal)

Vg. - Erebus PRINCESS ENOLA GAY
(Pride of ARussia Krez - Branka Maxima di Altobello)

Vg. - ESTELLE del Bosco delle Piane
(Sologomez del Bosco del Fiorsilva - Madme del Bosco delle Piane)

Vg. - GWAYNIX of Devil Inside
(Destiny's Phoenix Highway to Hell - Deka Chabada of Devil Inside)

Vg. - LUNA del Nasi
(Alfa By The Sea - Karma Kaja del Nasi)

Vg. - MALI di Altobello
(Maxim di Altobello - Panda di Altobello)

Vg. - Napalm Dob ZLATA
(Carlos Gerts di Prisconte - Subaru v. Haus Erfullungen Vunschen)

Vg. - NEFERTITI Tikrai Nauja
(Xox di Altobello - Jantarnaja Ledi Tikrai Nauja)

Vg. - NEW STAR Tikrai Nauja
(Xox di Altobello - Jantarnaja Ledi Tikrai Nauja)

Vg. - Tahi-Reme UNIQUE
(Pride of Russia Kaspij - Tahi-Reme Didiane)

Vg. - TANIA del Montaldo
(Maximilian del Montaldo - Lullyby del Montaldo)

Vg. - WAHIDA Asli Han
(Oscar z Padoku - Elegant Line Nera)

 

absent - GWENDY v. Steinigerweg
(Hilo v. Nemesis - Jamaha v. Nemesis)

absent - HAMELIA
(Patrioth - Xena Prinscess)

absent - Lucus Augusti BRAVA
(Pride of Russia Kaspij - Paradiz Ronado Universa)

absent - Modus Ost TALA TABEA
(Modus Ost Wild Wind - Modus Ost Sophia Santana)

Brown Females
Intermediate class
F.Coppo (16 entries)

Exc.1 - Stay in Style JADORE
(Fedor del Nasi - Irria del Mediano)

Exc.2 - KALINA Betelges
(Ale'Alamos del Citone - Zora Betelges)

Exc.3 - Pride of Russia BOURGEOIS
(Pride of Russia Sidor - Pride of Russia Hexa)

Exc.4 - GABY v. Nobel Line
(Zordan Zewi del Citone - Ansochristo's Caprice)

 

Exc. - ADALINDA de Grande Vinko
(Ale'Alamos del Citone - Modus Ost Wis Wespera)

Exc. - Anlit Rilayns TIFFANI
(Grand Mollis Armani - Sergius-Aleksandrija Kievskaya)

Exc. - ARSINOE de Grande Vinko
(Ale'Alamos del Citone - Modus Ost Wis Wespera)

Exc. - AURORA v. Ambassador
(Fedor del Nasi - Zemic's Arwen)

Exc. - Izrafel IMPRESIVE IVONA
(Dobergaarden Forever Athos - Kim Kaylee del Nasi)

Exc. - MON AMOUR Tikrai Nauja
(Maxim di Altobello - Italia Tikrai Nauja)

Exc. - WANTA v. Noblesshof
(Famous Fidel di Perlanera - Nikita v. Noblesshof)

Exc. - WINNONA v. Noblesshof
(Famous Fidel di Perlanera - Nikita v. Noblesshof)

 

absent - ARIELLE
(Bin - Ashley)

absent - BRENDA
(Pancho Paul - Demetra Dea)

absent - Queen of Black Diamonds CHELSEY
(Tahi-Reme Dali - Kod-Hegy Berenike)

Brown Females
Open class
F.Coppo (26 entries)

Exc.1, res.CAC - EDINA del Diamante Nero
(Fedor del Nasi - Orca del Diamante Nero)

Exc.2 - Pride of Russia ROMANTIKA
(Teraline Midgard - Sergius-Aleksandrija Magia Manon)

Exc.3 - Tahi-Reme LORELAI
(Ron del Fiorsilva - Tahi-Reme Quinie)

Exc.4 - TAISS del Monte Aspro
(Grand Mollis Armani - Jamira del Monte Aspro)

 

Exc. - AYLEEN of Schalane
(Zordan Zewi del Citone - Gaddis v. Nemesis)

Exc. - BEATRX Il Conte del Forte
(Amrani de Terra Mirabili - Karmen Majstersztyk)

Exc. - BELEN di Casa Giardino
(Red Rascal del Fiorsilva - Meera di Casa Giardino)

Exc. - BLANCHE DE NAMUR del Colle Castelluccio
(Red Rascal del Fiorsilva - Ester del Duca Nero)

Exc. - Csini Baba DIVA
(F'Hiram-Abif Royal bell - Pamela Daker)

Exc. - DREAMGIRL di Altobello
(Maxim di Altobello - Wild Cherry di Altobello)

Exc. - Erebus PRINCESS CALLISTA CYLLA
(Pride of Russia Krez - Erebus Princess Azrah Nera)

Exc. - FLOR
(Fedor del Nasi - Nice Campagnanensis)

Exc. - Get To the Point BEAUTY
(Sant Kreal Zeus - Anubis)

Exc. - HARITA v. Haus Erfullungen Vunschen
(S'Lichobor Ermak - Modus Ost Rush Raketa)

Exc. - HOLLY di Baia Nera
(Desert Storm di Baia Nera - Mora del Monte Aspro)

Exc. - HYNDIA dei Monti Cimini
(Ale'Alamos del Citone - Unca di Casa Balestrieri)

Exc. - IMPRESSIVE IMAGERY de Grande Vinko
(Boris iz Doma Domeni - Ukrainka de Grande Vinko)

Exc. - KIRA di Prisconte
(Gionny di Prisconte - Frida di Prisconte)

Exc. - Moka Cica Linda BONITA
(Salubi della Ninfa Nobel - Danca Apache del Rio Bianco)

Exc. - RAISSA
(ALbert - Andrea Gioia)

Exc. - Rellaps JETTA
(Fedor del Nasi - Focus Once Upon A Time)

Exc. - Smart Wood Hills SANGRIA
(Smart Wood Hills Elisir - Smart Wood Hills Glenmorangie)

 

absent - BAGHIRA
(Pancho Paul - Demetra Dea)

absent - JAMAHA Elite House
(Pride of Russia Kaspij - Arizona Elite House)

absent - Pride of Russia KALINKA
(Fedor del Nasi - Euro Dinamika iz Zoosfery)

absent - URIEL del Monte Aspro
(Hero di Casa Fox - Paloma Picasso de Grande Vinko)

Brown Females
Working class
P.Pezzano (9 entries)

Exc.1, CAC, IDC WINNER 2012 - PARADISE King of Darkness
(Ron del Fiorsilva - Gem'Givveeon Rocca)

Exc.2, res.CAC - HANA del Nasi
(Fedor del Nasi - Karma Kaja del Nasi)

Exc.3 - ZORICA DEL NASI
(Fedor del Nasi -Karma Kaja del Nasi)

Exc.4 - ODAMAE v. Nemesis
(Fedor del Nasi - Helena v. Nemesis)

 

Exc. - Destiny's Phoenix HIGH VOLTAGE
(Mitto del Nasi - Hazy Dream de Grande Vinko)

Exc. - PRETTY PAPRIKA of Kraft-Hill
(Power del Mediano - Marilyn Monroe od Telepa)

 

absent - ECLIPSE
(Oliver Odisseo - Eva Esmeralda)

absent - FALBALA-ARONE de la Villa Valiano
(Grand Mollis Armani - Verone-Taiswan de la villa de Channes)

Brown Females
Champion class
P.Pezzano (8 entries)

Exc.1 - HAVANA dei Due Intenti
(Red Rascal del Fiorsilva - Hophelia dei Due Intenti)

Exc.2 - URSULA di Prisconte
(Ale'Alamos del Citone - Oxana di Prisconte)

Exc.3 - Tom-Dober PERSONA PEACH POLLY
(Fedor del Nasi - Graphic Line Atlanta Alice)

Exc.4 - SUEMI del Mediano
(Maxim di Altobello - Pandora del Mediano)

 

Exc. - ALFETTA By The Sea
(Trotyl De Black Shadow - Sienna Betelges)

Exc. - Appel di Fortuna AERIS FOR ME
(Zedor del Nasi - Kro'Kett Fortuna Semper)

Exc. - HELENA Campagnanensis
(Pathos delle Querce Nere - Tosca Campagnanensis)

Exc. - SHEEKA de'Andreoli
(Zordan Zewi del Citone - Penelope de'Andreoli)

Exc. - VITA di Casa Giardino
(Fedor del Nasi - Glamour di Casa Giardino)

Brown Females
Honor class
M.Dalgaard (1 entry)
Exc.1 - GRACE OF GLORY del Fiorsilva
(Sancho Reny Gomez del Fiorsilva - Rivien of Tanderberg)
 
Veteran class
M.Dalgaard (1 entry)
absent Vichita
(Attila x Fata Morgana)
 
 

Groups

Couples

 

1. ZAR delle Querce Nere & BETTY BOOP dei Borboni

Kriegerhof ANTHEUS & GABY v. Nobel Line

Erebus PRINCE COSMO CORSARO & Erebus PRINCESS ENOLA GAY

Tira Vento FOXTROTT & Tira Vento FINLANDIA

 
Breeders
 
1. KRIEGERHOF kennel
 
Progeny
 
1. URBANO del Diamante Nero
 

Επιστροφή στην κορυφή